Eskişehir 32 °C
Eskişehir'de karı ve koca'dan 3 milyonluk vurgun

Eskişehir'de karı ve koca'dan 3 milyonluk vurgun

Ev, arsa, otomobil, küçükbaş hayvan alımı bahanesiyle senet vererek son 2 yılda çok sayıda kişiyi yaklaşık 3 milyon lira dolandırdıkları öne sürülen şüpheli tutuklandı, eşi adli kontrol tedbiriyle serbest bırakıldı.


  • Facebookta Paylaş

Eskişehir'de son 2 yılda ev, arsa, otomobil, küçükbaş hayvan alımı bahanesiyle çok sayıda kişiyi yaklaşık 3 milyon lira dolandırdıkları iddia edilen şüpheli tutuklandı, eşi ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi ekipleri, kentte 2 yıldır yaşanan nitelikli dolandırıcılık olaylarının aydınlatılması için çalışma başlattı.

Ekipler, çok sayıda kişiye senet verip ödemeyerek yaklaşık 3 milyon liralık dolandırıcılık yaptıkları öne sürülen Mahmut Ç. ile eşi Selda Ç'nin Balıkesir'de olduğunu belirledi.

Şüpheliler, Eskişehir ve Balıkesir il emniyet müdürlükleri ekipleri tarafından düzenlenen eş zamanlı operasyonla yakalandı.

Gözaltına alınan zanlılar, emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi.

Savcılıkta sorguları tamamlanarak mahkemeye çıkarılan bu kişilerden Mahmut Ç. tutuklandı, Selda Ç. ise adli kontrol şartıyla salıverildi.

 

Haber İçin Oy Kullanmak İstermisiniz?

Henüz yorum yok, ilk yorumu yapın, tartışmayı başlatın