Eskişehir 25 °C
Eskişehir'deki mescit cinayeti davası

Eskişehir'deki mescit cinayeti davası

Eskişehir'de, kasten adam öldürme suçundan 25 yıl 10 ay hapis cezasına çarptırılan sanık ile beraat kararı verilen kişi, dosyanın temyiz edilip bozulmasının ardından yeniden yargılanmaya başlandı.


  • Facebookta Paylaş

Eskişehir'de, 2014'te işlenen cinayetle ilgili "kasten adam öldürme" suçundan 25 yıl 10 ay hapis cezası verilen sanık ile beraati kararlaştırılan kişi, temyiz edilen dosyanın bozulmasının ardından yeniden hakim karşısına çıktı.

Eskişehir 1. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya, tutuklu sanık Ali Çetin (36) Kocaeli Kapalı Cezaevi'nden Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) aracılığıyla katıldı. Duruşmada, tutuksuz yargılanan Beytullah Öz ile maktul Cem Sarıkan'ın yakınları ve avukatları da hazır bulundu.

Mahkeme heyeti tarafından Yargıtayın bozma ilamı okundu.

Ali Çetin ile Beytullah Öz, önceki savunmalarını tekrar ederek, suçsuz olduklarını öne sürdü.

Mahkeme heyeti, duruşmayı 25 Ekim'e erteledi.

Eskişehir Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifinin 75. Yıl Mahallesi'ndeki hizmet binasının mescidine 17 Ocak 2014'te namaz kılmak için giren vatandaşlar, tabancayla öldürülen Cem Sarıkan'ın (35) cesedini bulmuştu. Gözaltına alınan Ali Çetin tutuklanmıştı. Eskişehir 1. Ağır Ceza Mahkemesinde yargılanan Ali Çetin, 25 yıl 10 ay hapis cezasına çarptırılmış, Beytullah Öz için ise beraat kararı verilmişti.

 

  • 1

Henüz yorum yok, ilk yorumu yapın, tartışmayı başlatın