Eskişehir 28 °C
"Marley kimde kalacak?" davası  sonuçlanmadı

"Marley kimde kalacak?" davası sonuçlanmadı

Eskişehir'de ayrıldığı erkek arkadaşının köpeğini alıkoyduğu iddia edilen sanığın yargılandığı davanın duruşmasında tanıklar dinlendi.


  • Facebookta Paylaş

Eskişehir'de ayrıldığı erkek arkadaşının "Golden" cinsi "Marley" isimli köpeğini alıkoyduğu iddiasıyla hakkında dava açılan sanığın yargılanmasına devam edildi.

Eskişehir 3. Asliye Hukuk Mahkemesinde görülen davanın duruşmasında, davacı Osman Orhan Baçaru (23) ve avukatı ile davalı Ezgi B'nin avukatı hazır bulundu.

Tanık olarak dinlenilen veteriner hekim Gürcan Yiğit Özkan, köpeğin veteriner hekimliğindeki sağlık karnesinin davalı Ezgi Bölükbaşı'ndan davacı Osman Orhan Baçaru'nun üzerine geçirildiğini söyledi.

Osman Orhan Baçaru'nun ev arkadaşı Kerem Doğru da "3 ay boyunca köpek bizimle kaldı. Tüm bakımını Osman yapıyordu." dedi.

Duruşma dosyadaki eksikliklerin giderilmesi için ertelendi.

Eskişehir'de, Anadolu Üniversitesi Turizm ve Otelcilik Fakültesi öğrencisi 23 yaşındaki Baçaru, Mart 2017'de internet üzerinden ilan vererek "Marley" adlı köpeğini sahiplendirmek isteyen Ezgi B. ile iletişime geçerek köpeğini sahiplendiğini iddia etmişti. Daha sonra Ezgi B. ile bir süre aynı evi paylaştığını öne süren Baçaru, yaklaşık bir yıl sonra ayrıldığı kız arkadaşının köpeği vermediğini ileri sürerek hukuk mücadelesi başlatmıştı.

 

Haber İçin Oy Kullanmak İstermisiniz?

Henüz yorum yok, ilk yorumu yapın, tartışmayı başlatın