Eskişehir 32 °C
Tepebaşı'nda küçükbaş üreticilerine destek sürüyor

Tepebaşı'nda küçükbaş üreticilerine destek sürüyor

Tepebaşı Belediyesi öncülüğünde kurulan Ulusal Küçükbaş Konseyi, üreticilere yönelik eğitim çalışmalarını sürdürüyor. Konseyin 2. eğitim etkinliği, ‘Koyun ve Keçilerde Damızlık Seçimi - Gebelik Kontrolü (Ultrason) Beslenme’ olacak.


  • Facebookta Paylaş

Tepebaşı Belediyesi öncülüğünde kuruluşu gerçekleştirilen Ulusal Küçükbaş Konseyi, üreticiler için gerçekleştirdiği eğitim faaliyetlerini sürdürüyor.

3 Mayıs Cuma günü düzenlenecek ‘Koyun ve Keçilerde Damızlık Seçimi - Gebelik Kontrolü (Ultrason) Beslenme’ başlıklı eğitim çalışmasında Uludağ Üniversitesi Veterinerlik Fakültesi Zootekni ve Hayvan Besleme Bölümü Başkanı Prof. Dr. Mustafa Oğan ve Veteriner Hekim Erol Arslan, katılımcılara önemli bilgiler aktaracak. Etkinlikte koyun ve keçilerde damızlık koç seçiminde dikkat edilmesi gereken hususlar, koç katımı ve beslenmenin önemi, gebelik kontrolü, ultrasonun gebelik kontrolündeki önemi, Flushing Beslenme, bahar ve yaz döneminde sık görülen hastalıklar gibi konular ele alınacak.

Kanatlı AVM arkasında bulunan Özdilek Sanat Merkezi’nde 3 Mayıs Cuma günü düzenlenecek olan etkinlik, 14.00-17.30 saatleri arasında gerçekleştirilecek.

 

Haber İçin Oy Kullanmak İstermisiniz?

Henüz yorum yok, ilk yorumu yapın, tartışmayı başlatın