Eskişehir 31 °C
Balmumu müzesi'ne rekor ziyaretçi

Balmumu müzesi'ne rekor ziyaretçi

Eskişehir’in turistlik açıdan önemli merkezlerinden biri olan Yılmaz Büyükerşen Balmumu Heykeller Müzesi hafta sonu rekor sayıda ziyaretçi ağırladı. Müzeyi cumartesi ve pazar günü yaklaşık 11 bin konuk ziyaret etti.


  • Facebookta Paylaş

Tüm geliri engelli ve kız çocuklarının eğitimine harcanan Yılmaz Büyükerşen Balmumu Heykeller Müzesi, Eskişehir’e gelen yerli ve yabancı turistler tarafından büyük ilgi görüyor. Hava sıcaklıklarının artmasıyla birlikte ziyaretçi sayısında da büyük bir artış yaşadıklarını ifade eden müze yetkilileri, özellikle bahar aylarında Eskişehir’e gelen turist sayısındaki artışla orantılı olarak müzenin de büyük ilgi gördüğünü ifade ettiler. Geçtiğimiz hafta sonu 2 günde müzeyi 11 bine yakın kişinin ziyaret ettiğini belirten yetkililer, müzenin tüm gelirinin engelli ve kız çocuklarının eğitimi için harcandığının altını çizdiler.

Müzenin pazartesi günleri hariç hafta içi 10.00-17.00 arası hafta sonu ise 09.00-18.00 arası hizmet verdiğini belirten yetkililer, giriş ücretlerinin ise 14 TL ve 7 TL olduğunu ifade ettiler. 

Haber İçin Oy Kullanmak İstermisiniz?

Henüz yorum yok, ilk yorumu yapın, tartışmayı başlatın