adscode
Cumartesi, 23 Haziran 2018
.
24
Eskişehir
.
adscode
chevron_left chevron_right
adscodeGündem

Büyükerşen'e saldıran saldırganla ilgili bilinmeyen detaylar

Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı CHP'li Yılmaz Büyükerşen, Bugün önündeki sandalye ve masaların kaldırılması talimatını verdiği kafenin önünde saldırıya uğramıştı.

Büyükerşen'e saldıran saldırganla ilgili bilinmeyen detaylar

İŞTE SALDIRININ PERDE ARKASI

Bundan bir süre önce TCDD, Eskişehir'deki eski bir tren hattını kentin altına indirme kararı alıyor. Bu kapsamda söz konusu kent alanı raylardan arındırılıyor, tren hattı yer altına indiriliyor ve o bölge bir yaya bölgesi haline getiriliyor. TCDD Yönetimi bu alanı vatandaşın kullanımına açmak üzere karar alıyor ve alanda 5 adet yeme içme alanı kurulması için ihaleye çıkıyor.


İhaleyi Diyarbakır doğumlu, eski Terörle Mücadele polisi Mahfuz Banlı isimli bir kişi kazanıyor ve söz konusu alana kafeler açıyor. Banlı’nın söz konusu ihaleyi 30 bin liraya aldığı ancak yaptırdığı büfeleri 50 bin liraya da sattığı öne sürülüyor.

Ancak kafelerin açılmasıyla birlikte kent halkının şikayeti de başlıyor. Mahfuz Banlı'nın ihale şartlarına uymadığı ve şartnamede kabul edilen masa ve sandalye sayısının en az iki katı alan işgal ettiği anlatılıyor.


“Yolda yürüyemez hale geldik” şikayetleriyle Tepebaşı Belediyesi ve Eskişehir Büyükşehir Belediyesine başvurular artınca, zabıta ihale şartnamesine uygun olarak fazla masa ve sandalyeleri kaldırtıyor.


Bu arada ihaleyi alan Mahfuz Banlı'nın bundan birkaç gün önce kafelerin işletmesini başka bir ismin üzerine aktardığı da gelen bilgiler arasında.

BÜYÜKERŞEN'E SALDIRAN KİŞİ “TASARLAYARAK ADAM ÖLDÜRMEKTEN” YARGILANMIŞ!


Mahfuz Banlı’nın 1992 yılında Eskişehir Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi'nden emekli olduktan sonra otopark, kahvehane işletmeciliği yaparken ismi bazı cinayet, yaralama ve azmettirme suçlarına da karışmış.


Eskişehir'de 14 Mart 2007’de düzenlenen operasyonda Terörle Mücedele Şubesi'nden emekli polis memuru Mahfuz Banlı'nın da bulunduğu 5 kişi “tasarlayarak kasten adam öldürmek, adam öldürmeye azmettirmek ve ölümle tehdit” suçlarından gözaltına alınmıştı.


Gözaltına alınan Banlı’nın Konya Akşehir'de bir internet kafede Ersin Kaymak adlı kişinin öldürülmesi olayı ile Eskişehir'de yaralama ve ölümle tehdit olaylarına karışmak ve azmettirmek suçlarına karıştıkları öğrenildi.


Yargılanan emekli polis Mahfuz Banlı ve yanındaki 8 kişiye Özel yetkili Ankara 11'inci Ağır Ceza Mahkemesi tarafından ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası verildi. Müebbet alan bazı kişilerin mahkemede “cinayeti para için değil, nam, şöhret olmak ve gayrimeşru işler yapan Mahfuz Banlı'ya kıyak olsun” diye işlediklerini de söyledi.

Etiketler:
VİDEO GALERİ
Emoji ile tepki ver!
  • 0
  • 0
  • 0
  • 1
  • 0
  • 1 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • DAHA FAZLA SONUÇ YÜKLE