Eskişehir 31 °C
Eskişehir'de engellilerin askerlik heyecanı

Eskişehir'de engellilerin askerlik heyecanı

Eskişehir'de engelli vatandaşlar "bir günlük temsili askerlik" uygulaması kapsamında yemin etti.


  • Facebookta Paylaş

Eskişehir Jandarma Komutanlığındaki törende, saygı duruşunda bulunulmasının ardından İstiklal Marşı okundu. Daha sonra Eskişehir ve Bilecik'ten 46 engellinin yemin töreni gerçekleştirildi.

İl Jandarma Komutanı Albay İlhan Şen, kutsal askerlik görevini yerine getirenlerin, bunun haklı gururunu bir ömür boyu yaşadığını söyledi.

Şen, hayatlarında engel tanımayan ve yüreği askerlik arzusuyla dolu engelli vatandaşların, vatani görevi sembolik de olsa yerine getirebilmelerini sağlamak amacıyla bu etkinliğin düzenlendiğini ifade etti.

Temsili askerlik görevini yerine getiren erler adına konuşmayı, 1999 yılında Batman'da terör örgütüne yönelik operasyonda şehit olan Serkan Özaydın'ın kardeşi Erkan Özaydın yaptı.

Özaydın, "Biz engelliler bugün büyük bir sevgi duyduğumuz asker ocağına gelmenin ve hayallerimizi süsleyen şerefli Türk askerinin üniformasını giymenin gururunu ve heyecanını yaşıyoruz." dedi.

Jandarma iz takip köpeği "Çakıl"ın kısa bir gösteri sunduğu etkinlik, askerlerin aileleriyle fotoğraf çektirmesinin ardından sona erdi.

Törene, Eskişehir Valisi Özdemir Çakacak, 1'inci Ana Jet Üs Komutanı Hava Pilot Tuğgeneral Ali Özmen, İl Jandarma Komutanı Albay İlhan Şen, İl Emniyet Müdürü Engin Dinç, askeri ve mülki erkan ile kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri katıldı.

Haber İçin Oy Kullanmak İstermisiniz?

Henüz yorum yok, ilk yorumu yapın, tartışmayı başlatın