adscode
adscode
adscode adscode adscode
adscode adscode
Eskişehir 12 °C
adscode
adscode
adscode
Milli eğitim kaynaklı sağlık rezaleti

Milli eğitim kaynaklı sağlık rezaleti

Sağlık Sen Şube Başkanı Hasan Hüseyin Köksal, okulda sağlığın korunması ve geliştirilmesi programı kapsamında yapılan sağlık tarama çalışmalarının aile hekimliği sistemini çökerttiğini söyledi.


  • Facebookta Paylaş

Sağlık Sen Şube Başkanı Hasan Hüseyin Köksal, okul sağlığı çalışmaları kapsamında, Milli Eğitim Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı arasında Mayıs 2016 tarihinde" Okul Sağlığı Hizmetleri İşbirliği Protokolü" kapsamında "Okulda Sağlığın Korunması ve Geliştirilmesi Programı” dakilinde okul taramaları yapılması kararlaştırıldığını söyledi.

Köksal şu açıklamalarda bulundu: "Ancak İl Milli Eğitim Müdürlüğünün okul müdürleri ile koordinasyon eksikliği sebebiyle yıl içerisinde yapılması gereken okul taramaları bu dönemde yapılmaya başladı. Son 10 günde aile hekimliği sistemi okul öğrenci sağlığı taramalarından dolayı çöktü. Aile Sağlığı Merkezlerinde kuyruk artık bina dışına taşmış durumda. Vatandaşa en yakın sağlık tesisilerinde halk, sağlık hizmeti alamaz duruma geldi. Aile Sağlığı Merkezlerinde görevli Aile Hekimleri ve Aile Sağlığı Çalışanları asli görevi olan koruyucu ve ana coçuk sağlığı hizmetlerini yerine getiremez durumdalar. Sayın Valimizi göreve çağırıyor, bu karışıklıği bir son vermesini talep ediyoruz." dedi. 

  • 1

Henüz yorum yok, ilk yorumu yapın, tartışmayı başlatın