Söz konusu diş sağlığı olduğunda hepimiz en iyi doktoru bulmak isteriz. Özellikle implant diş tedavisinde doktor seçimi oldukça önemlidir. Çoğu diş hekimi ve ağız cerrahı bu işlemi yapabilir; fakat implantları yerleştirecek olan implant diş hekimi ile her doktor aynı deneyim ve eğitim seviyesine sahip değildir. Oldukça hassas olan implant diş tedavisinde doktor bulma konusunda alanında en iyi hekimini bulmak için size yardımcı olabilecek seçeneklere göz atabilirsiniz:

Diş İmplantında Tecrübe Olmazsa Olmaz

Her diş hekimi, implant yerleştirmeyi çok sık deneyimlememiş olabilir. Bu nedenle implant diş tedavisinde doktor seçerken tercih edilecek olan diş hekiminin tecrübeli olması oldukça önemlidir. Diş hekim, ne kadar deneyimli olursa risk olasılıklarını hesaplayabilir ve ona göre işlem uygulayabilir.

Eğitim ve Sertifikaları Olan Diş Hekimleri Tercih Edilmeli

İmplant diş tedavisinde diş hekimi seçerken doktorun üniversitelerin ilgili bölümlerden mezuniyet diplomalarının olmasına dikkat edilmesi gerekmektedir. Ayrıca implant tedavisi konusunda da gerekli eğitimleri tamamlamış olması önemlidir. İmplant tedavisine başlanmadan önce diş hekiminin eğitimleri hakkında bilgi edinilmelidir. Eskişehir implant tedavisi konusunda eğitimlerini tamamlamış alanında uzman diş hekimleri hizmet vermektedir.

Tavsiye ve Hasta Yorumları Okunabilir

İnternet aracılığı ile implant diş tedavisinde doktor hizmetlerine kolaylıkla ulaşıp diş hekimi hakkında detaylı bilgi sahibi olunabilmektedir. Tercih edilecek diş hekiminin hizmet verdiği kliniğin adı arama motorlarında aratılarak hasta yorumları kolaylıkla görüntülenebilmektedir. Eskişehir implant tedavisi ile ilgili de internet aracılığı ile her bilgiye ulaşılabilir. İmplant diş tavsiye yorumları incelenerek diş hekimi tercihi yapılabilir.

En İyi İmplant Doktoru Nasıl Seçilir?

Yüzde en çok dikkat çeken bölge olan ve sağlık konusunda birçok organın işleyişini de sağlayan dişlere önem vermek gerekmektedir. Bu nedenle de implant diş tedavisinde doktor seçerken alanında uzman diş hekimleri ile çalışmaya özen göstermek gerekmektedir. Eskişehir implant tedavisinde de alanında Uzm. Dt. Hanifi İpek, başarılı implant yöntemleri ile adından sıkça söz ettirmektedir. İmplant diş tavsiye konusunda bir numaralı diş hekimi olan Uzm. Dt. Hanifi İpek, birçok başarılı implant tedavisine imza atmış en güvenilir diş hekimlerinden biri olmaktadır. Bu bağlamda Uzm. Dt. Hanifi İpek diş hekimi seçerken dikkat edilmesini tavsiye ettiği bazı ipuçları bulunmaktadır. Diş hekimi seçerken dikkat edebileceğiniz durumlar;

  • Tercih edeceğiniz diş hekimi uzmanlık eğitimini tamamlamış mı?
  • Kaç yıldır görev yapıyor?
  • Kaç tane implant tedavisi gerçekleştirmiş?
  • Hastaları yorumları olumlu mu?
  • Arama motorlarında en iyi doktorlar arasında adı görünüyor mü?
  • Tedavi sırasında olabilecek her türlü durum için yeterli bilgi, donanım, cihazlara sahip mi?
  • Acil durumlarda diş hekimi veya yardımcılarına kolaylıkla ulaşılabilir mi?
  • Güvenilir, sağlam bir iletişim kurulabilir mi? Öncesi, sonrası aşamaları detaylıca anlatır mı?
  • Sorulan soruları açıkça cevaplayıp detaylı bilgilendirme yapar mı?

Bu konulara özellikle dikkat edilmesi iyi bir implant tedavisi için gerekli bilgilere ulaşılmasına yardımcı olacaktır. Siz de implant tedavinizi yaptırmak isterseniz Uzm. Dt. Hanifi İPEK ‘den randevu alabilir, diş tedaviniz için bilgi alabilir ve gerekli işlemleri başlatabilirsiniz.