adscode
adscode
adscode
adscode adscode
  • BIST 100 -3,05% 91.686
  • Dolar 0,71 5,37
  • Euro 0,41 6,11
  • Altın 0,99 210,19
adscode
adscode
adscode
Melek Otu’ndan muhteşem şov

Melek Otu’ndan muhteşem şov

Tepebaşı Belediyesi Engelliler Koordinasyon Merkezi’ne bağlı ritim grubu, TED Koleji’ndeki etkinliği ile izleyenleri büyüledi.


  • Facebookta Paylaş

Tepebaşı Belediyesi Engelliler Koordinasyon Merkezine bağlı Engelliler Sosyal Yaşam Merkezi ve Gökkuşağı Kafe de eğitim alan, özel gereksinimli bireylerden oluşan 15 kişilik Melek Otu grubu, “Renk Verelim” etkinliği ile TED Eskişehir Koleji’nde sahneye çıktı.

Ford Otosan ve TED Koleji’nin sosyal sorumluluk projeleri kapsamındaki etkinlikte sahneye çıkan ritim grubu, darbuka, dijembe, yağmur çubuğu, zil,  tumba ve bar zili aletleriyle çeşitli şarkı ve türkülere ritim tuttular. Zihinsel yetersizliği bulunan bireylerin performansı, salonu dolduran aileleri, TED Koleji öğretmenleri, eğitimcileri ve Ford Otosan çalışanları tarafından dakikalarca ayakta alkışlandı. Atatürk’ün sevdiği şarkılara da ritim tutan grup, kabiliyetleri ve başarılıları ile herkesi duygulandırdı.

Etkinlikte konuşan Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç, “Geçtiğimiz günlerde Dünya Engelliler Günü kapsamında çeşitli etkinlikler düzenledik. Her zaman söylüyorum, engelli kardeşlerimizi sadece bir gün hatırlamak yetmez. Onlara olan ilgimizi 365 gün sürdürmezsek, bu hiçbir anlam ifade etmez. Ford Otosan ve TED Koleji ile bu konuda ortak çalışmalarımız daha iyi noktalara gelecek. Çünkü onlar da bu işin ne kadar önemli olduğunu biliyorlar. Tepebaşı Belediyesi olarak engelli bireyler için sadece hobi için değil, istihdam sağlayacak projeler üretiyoruz. Zaman zaman yurtdışına çıktığımda çok dikkatli inceliyorum. Yapabileceğimiz projeleri Tepebaşı’nda hayata geçiriyoruz. Örneğin Montaj Atölyesi’nin bir benzerini Almanya’da görmüştüm. Bugün Türkiye’de örnek bir proje. Örneğin geçen sene 1 milyon üç yüz adet parça monte ettiler. Bu çalışmaları, onlara ücret olarak geri dönüyor. 6-7 ay evden çıkamayan engelli kardeşlerimiz ve aileleri vardı. Bu kardeşlerimiz Gökkuşağı Kafe ile Montaj Atölyesi ile tanıştı ve artık sosyal oldular. Bu çalışmalarımız belki okyanusta bir damla. Fakat şu sözü çok severim; ‘Maraton 42 kilometredir ama ilk adımla başlar’. Bu farkındalığı yarattığımız için son derece mutluyuz. Darısı diğer kurumların başına” dedi.

Daha sonra Başkan Ataç, sosyal sorumluluk projeleri ile özel gereksinimli bireyler adına farkındalık yarattıkları için Ford Otosan Merkezi Planlama Müdürü Emel Abacı Adalıoğlu’na ve TED Eskişehir Koleji Kurucu Temsilcisi Banu Kurt’a plaket ve çiçek takdim etti.

Konser sonunda ise salonda 10. Yıl Marşı çalındı. Bir anda bayraklarla dolan salonda, özel gereksinimli bireyler ve tüm izleyiciler hep birlikte marşı söylediler.

  • 1

Henüz yorum yok, ilk yorumu yapın, tartışmayı başlatın