Çarşamba, 13 Aralık 2017
.
13
Eskişehir
.
Şahin Çanak

Özeçoğlu Eskişehirspor'a nefes oldu

Eskişehirspor’da hareketli günler bir türlü durulmuyor.

Geçtiğimiz haftalarda Eskişehirspor Kayyumamı kalacak derken Nesine.com Eskişehir Basket’in Başkanı Sinan Özeçoğlu bir kurtarıcı edasıyla Eskişehirspor’un Başkanı oldu. Hareketli günler geçiren Es Es, Sinan Özeçoğlu’nun başkan olmasıyla daha da hareketlendi. Bir yandan transfer yasakları bir yandan puan silme ve bir yandan da takımı tekrar toparlama çabaları Es Es yönetimini bir hayli strese de soktu.

Eskişehirspor bu kadar sıkıntılı bir durumdayken Sinan Özeçoğlu’nun bu kutsal görevi alması hele ki halen daha Eskişehir Basket’in başkanıyken alması gerçekten büyük bir fedakarlık. Şahsım adına Sinan Özeçoğlu’na teşekkür ediyorum. Özeçoğlu takımın başına geldiği andan itibaren takımı toparlamaya başladı. Uğur İnceman, Hürriyet Gücer, Aykut Akgün ve Bilal Aziz Özer ile birer yıllık sözleşme imzaladı. Hasan Hüseyin Acar ise mevcut sözleşmesini bir yıl daha uzatarak 3 yıllık yeni sözleşme imzaladı. Başkan Sinan Özeçoğlu gerçekleştirdiği görüşmeler sonucunda geçtiğimiz sezon Eskişehirspor forması giyen ve bu sezon Evkur Yeni Malatyaspor ile anlaşan Kaan Kanak, yuvaya dönme konusunda ikna etti. Sinan Özeçoğlu, Es Es’in golcü oyuncu Semih Șentürk ile özel bir görüșme gerçekleștirdi. Bașkan Özeçoğlu, golcü futbolcuya bu sezon da kendisini kadroda görmek istediğini dile getirdi ve Semih’i Es Es’e geri getirdi.

Takım bir bir toparlanırken ve moraller yerine gelmeye başlamışken Eskișehirspor'da geçtiğimiz sezonu 16 golle tamamlayan Brezilya asıllı Bruno Mezenga da yuvaya döndü. Eskişehirspor için bu sene tam bir mücadele sezonu olacak. Sinan Özeçoğlu ve ekibinden taraftarlar şampiyonluk bekliyor. Eskişehir Basket’i şampiyon yapan Özeçoğlu, bu senede Eskişehirspor’u şampiyon yaparak süper lige çıkaracağına inanıyorum.

Eskişehirspor’da netleşmeyen tek şey Teknik Direktör meselesi. İbrahim Üzülmez, Ömer Çatkıç, Nihat Kahveci, Mesut Bakkal ve Hasan Şaş gibi isimlerin Es Es’in teknik direktörü olması konusunda iddialar yer alırken, Eskişehirspor’a bu sezon şampiyonluğa gerçekten inanan bir teknik adamın getirilmesi gerekiyor. Eskişehirspor için bu sene oldukça önemli. Geçen sezon kıl payı giden şampiyonluğu bu sene taraftar büyük bir heyecanla bekliyor. Eskişehirspor taraftarı şimdiden şampiyonluğa hazır ve inanıyor. Bu inancın yönetim ve futbolcularda da olması gerekiyor. Bu sezon tüm Eskişehir halkı, Eskişehir’in önde gelenleri, seçilmişleri ve atanmışları yani herkes Eskişehirspor için elini taşın altına koyması gerekiyor.