Meme Estetiği İle Hayalinizde Görünümü Yakalayın

Meme Estetiği İle Hayalinizde Görünümü Yakalayın

Meme estetiği İstanbul gibi metropollerden küçük ilçelere kadar özellikle kadınların yaptırmayı en çok düşündüğü operasyonlar arasında yer alır. Meme estetiği öncelikle meme şeklindeki ya da boyutundaki görünümü iyileştirmeye yönelik olmakla birlikte çoğunlukla kadınların rahatlığının ve kendine güveninin artırılması adına da yapılmaktadır. Memelerin görünümünün yanı sıra kendi içlerindeki duruşu ile ilgili tüm operasyonları içeren genel bir terim olan meme estetiği vücutları ile göğüsleri olan kadınlar için istediklerini göğüslere ulaşma amacıyla giderek daha sık tercih edilmektedir.

Meme büyütme, meme küçültme ve meme dikleştirme ameliyatları; memelerin normalden büyük ya da normalden küçük olması, sarkık olması, şeklinin bozuk olması gibi durumlarda gerçekleştirilmektedir. Bu tür durumlar kadınlarda beden imajının bozulmasının yanı sıra ciddi psikolojik rahatsızlıklara ve komplekslere de neden olabilmektedir. Meme dikleştirme İstanbul ve çevre illerde en çok tercih edilen meme estetiği uygulamaları arasında yer almaktadır.

Meme Dikleştirme Ameliyatı Hangi Durumlarda Yapılmaktadır?

Vücut imajının daha sağlıklı ve daha güzel görünmesini sağlamak için uygulanan meme estetiği ameliyatlarında, hasta özelinde en uygun tedavi uygulamalarının seçilmesi amaçlanmaktadır. Böylece uygun tedaviler hastayı en doğru sonuca götürmekte, vücudundaki estetik sorunları gidererek potansiyel güzelliklerinin ortaya çıkmasını sağlamaktadır. Memelerinin küçüklüğü ya da büyüklüğünün yanı sıra bazı kadınlar göğüslerinin dik ve şekille olmasına büyük önem vermektedir. Bu amaçla söz konusu taleple gelen kadınlara, tüm şartlar uygun olduğu takdirde meme dikleştirme operasyonu uygulanabilmektedir.

Kadınların memelerinin sarkmasının nedenleri arasında ilk sıralarda aşırı kilo alıp verme gelmektedir. Hamilelik ardından yaşanan emzirme döneminin bitmesinin ardından da meme sarkmaları oluşabilmektedir. Tüm bu sebeplerin dışında yer çekimi de bazı kadınlar üzerinde olumsuz etkiler uyandırmakta ve meme sarkmasına yol açabilmektedir. Meme sarkması konusunda büyük göğüslü kadınlar dezavantajlı olup meme sarkması sorunları ile daha sık karşılaşmaktadırlar. Ayrıca zaman içerisinde, memeyi tutan bağlarda yaşlanma ve zayıflama nedeni ile de büyük göğüslerde meme sarkması daha sık görülebilmektedir. Fizyolojik yapıdan dolayı da meme sarkmaları oluşabilmektedir.

Kadınlar tüm bu sebeplerden dolayı bazı değişimler geçirmekte ve bu durumun düzeltilmesi için meme dikleştirme ameliyatını tercih etmektedirler. Genellikle orta yaşlı kadınların tercih ettiği meme dikleştirme ameliyatı; kilosunda sürekli değişiklik olmayan, sigara içmeyen ya da sigarayı bırakabilecek, memesinde aşırı sarkma olan, göğsü düzleşmiş, meme uçları aşağı doğru bakan, meme uçlarında büyüme ya da memelerinde şekil bozukluğu olan 18 yaşın üzerindeki kadınlara uygulanmaktadır. 18 yaş altındaki kadınlara özel bir durum olması durumunda istisnai olarak meme dikleştirme ameliyatı yapılabilmektedir.

Meme Dikleştirme Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Meme dikleştirme ameliyatı; sarkık olan göğsün dikleştirilmesi, meme dokusuna şekil verilmesi ve sarkıklıkların giderilmesi için yapılmaktadır. Cerrahi müdahale öncesinde meme röntgeni çekilmekte, ameliyat yaklaşık 2-4 saat sürmektedir. Çoğunlukla, genel anestezi altında uygulanan meme estetiği ameliyatı, küçük bir kesi ile gerçekleştirilecek olduğu takdirde doktorun tercihi ile lokal anestezi altında da yapılabilmektedir.

Hastalar meme dikleştirme ameliyatından sonra genelde bir gün hastanede tutulup ertesi gün taburcu edilmektedir. Yapılan ameliyat esnasında hastanın sinir sistemine ve süt bezlerine hiçbir şekilde zarar verilmemekte, gerekli tüm tetkikler yapıldıktan sonra hasta operasyona alınmaktadır. Ameliyata girmeden önce doktor hastayı uygulayacağı yöntemler ve süreç hakkında detaylı bir şekilde bilgilendirmektedir.

Meme dikleştirme ameliyatlarında uygulanacak teknik; memelerin sarkma derecesine, büyüklüğüne, derinin elastikiyetine ve cerrahın tercihine göre belirlenmektedir. Meme dikleştirme ameliyatı esnasında hastanın süt bezleri yeniden şekillendirilip, sarkmış meme ucu yukarı taşınmaktadır. Ameliyat esnasında meme ucu ile süt bezlerinin bağlantısı tamamen kesilmediğinden hastalar meme dikleştirme ameliyatı sonrasında emzirebilmektedirler.

Meme Estetiği Ameliyatlarından Sonra İyileşme Süreci

Hastalara, meme estetiği ameliyatlarından 6 saat sonra sıvı gıda alma izni verilmektedir. Ameliyattan sonra, enfeksiyon oluşma riskine karşı antibiyotik kullanılmakta; aspirin, bitkisel ve vitamin tabletlerin alımı söz konusu olmamaktadır. Eğer ameliyat esnasında eriyen dikiş kullanıldıysa dikişler alınmamakta, normal dikiş kullanıldıysa ikinci haftada dikişler alınmaktadır. Yapılan meme estetiği ameliyatlarından sonra memenin tam şeklini alması 4 ile 6 ay arasında bir zamanı bulmaktadır.

Meme Estetiği Ameliyatlarında Op. Dr. Evren İşçi Kliniği Fark Yaratıyor

Meme estetiği yaptırmayı düşünen ancak henüz doktor seçimi yapmayan kadınlar, meme estetiği İstanbul ve meme dikleştirme İstanbul gibi internet aramaları ile hem söz konusu operasyon hem de doktorlar hakkında araştırmalar yapmaktadırlar. Kişiler kendilerine yakın lokasyonlarda doktor araştırması yapsalar da aslında bu tür operasyonlarda doktor seçiminde belirleyici çok daha fazla kriter olması gerekir. Ancak burada göz önünde bulundurulması gereken nokta, estetik operasyonlarda doktor seçiminin çok önemli olduğu ve randevu alınıp karşılıklı görüşmeye gidilmeden kesinlikle bir doktor seçilmemesinin gerektiğidir. Tüm estetik operasyonlarda olduğu gibi meme estetiği operasyonlarında da doktor seçimi son derece önemli bir konu haline gelmektedir. Yapılan görüşme esnasında doktor ile hasta arasında doğru ve sağlıklı bir iletişimin kurulması, doktorun yalnızca hastayı memnun etmek adına doğru olmayan değişiklikleri alternatif olarak görmemesi ve hastayı iyice anlayıp doğru yönlendirmesi gerekmektedir. Op. Dr. Evren İşçi Kliniği alanında uzman kadrosu ile hastalarına en doğru çözümleri sunmak, vücutlarına en uygun ve kendilerini en çok memnun edecek sonuçları sağlamak için hizmet vermeye devam etmektedir.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.