'Soğuk Lipoliz ile Bölgesel Fazlalıklarınızdan Kurtulun'

'Soğuk Lipoliz ile Bölgesel Fazlalıklarınızdan Kurtulun'

Ameliyatsız, iğnesiz, ağrısız bir şekilde bölgesel yağlardan kurtulmak mümkün olabilir mi? Coolclinc soğuk lipoliz uygulaması ile tabii ki olabilir!

Muhtemelen herkesin ağrısız, iğnesiz ve zahmetiz bir şekilde kilo vermek gibi bir hayali vardır. Ancak bu, artık hayal değildir. Yani hem ağrı çekmeden, hem kesiklere veya dikişlere gerek duymadan hem de iğne ile müdahale gerektirmeden kilo vermek mümkündür. Bu durumu mümkün kılan uygulama ise Coolsculpting adı da verilen soğuk lipoliz uygulamasıdır.

Soğuk lipoliz uygulaması, insanların bölgesel yağlarından sorunsuz bir şekilde kurtulmalarını mümkün kılan bir uygulamadır. Çünkü bölgesel yağlar, kadın ya da erkek fark etmeksizin hemen her bireyin karşı karşıya kaldıkları ve bu hususta şikayet ettikleri problemlerdir. Bu problemleri bu denli ön plana çıkaran ise kiloya bağlı olarak ortaya çıkmıyor olmalarıdır. Yani en az, kilolu insanlar kadar kilosuz insanların da bölgesel yağlanma ile karşı karşıya kalmaları mümkündür. Genel kilo, bu hususta bir kriter değildir. Ancak sorunun boyutu ne olursa olsun etkili bir yöntem vardır; soğuk lipoliz! İşte soğuk lipoliz uygulamasına dair bütün detaylar…

Soğuk Lipoliz İstanbul Nedir?

İnsanların bölgesel kilolar ile karşı karşıya kalmalarına neden olan temel unsur, yağdır. Yan bölgesel kiloların kaynağının yağlanmalar olduğunu söylemek mümkündür. Bu bahsedilen yağ hücrelerinin ise yaşamlarını sürdürmek için ihtiyaç duydukları bir sıcaklık düzeyi vardır. Sıcaklığın bu düzeyin altına düşmesi durumunda ise yağ hücrelerinin ölmesi mümkündür. Soğuk lipolizin etki noktası tam da budur. Yani soğuk lipoliz, vücut ısısını, yağ hücrelerinin yaşamalarının mümkün olmadığı bir düzeye indiren, bu hususta da söz konusu yağ hücrelerinin parçalanarak ölmesini mümkün kılan bir işlemdir. Bu işlemin bu denli tercih ediliyor olmasının temel nedeni ise tamamen acısız ve zahmetsiz olmasıdır. Cerrahi müdahale gerektirmeyen bu işlemin, ne “ soğuk lipoliz riskleri “ adı altında el alınabilecek riskleri, ne de “ soğuk lipoliz acısı “ adı altında ele alınabilecek acısı mevcuttur. Ancak buna rağmen söz konusu uygulamanın gerçekleştirilemeyeceği kişiler mevcuttur. Bu kişiler, aşağıda verildiği gibidir.

Soğuk Lipoliz kimlere Uygulanmaz?

 • Raynaud hastalarına,
 • Emzirme döneminde bulunan kadınlara,
 • Hamilelere,
 • Kan sulandırıcı ilaçlardan herhangi birini kullananlara,
 • Fıtık bulunanlara,
 • Soğuğa karşı herhangi bir hassaslığı veya hastalığı bulunanlara,
 • Mantarı olanlara,
 • Kurdeşen dökenlere soğuk lipoliz uygulanamaz.

Soğuk Lipoliz Avantajları Nelerdir?

Coolsculpting işleminin birden fazla avantajı bulunmakla beraber, barındırdığı avantajları da mevcuttur. Bu avantajların şu şekilde sıralandığını söylemek mümkündür:

 • Soğuk lipoliz, kalıcı çözümler sunduğu bilinen bir işlemdir. Bu işlemin her seansa % 40 oranında bir kalıcılık sağladığını söylemek mümkündür.
 • Soğuk lipoliz uygulaması, cerrahi bir uygulama değildir. Bu uygulamanın seans süresi ise 45 dakika ile sınırlıdır.  
 • Soğuk lipoliz işlemi sonrasında diyet veya egzersiz yapmak zorunlu değildir. Ancak yapılmasının faydalı olacağı bilinmelidir.
 • İşlemin uygulandığı hastalarda elde ettiği memnuniyet oranı % 90 civarıdır.
 • İlk seans sonrası dahi gözle görülür bir tki elde etmek mümkündür.

Soğuk Lipoliz Fiyatları Nelerdir?

Soğuk lipoliz fiyatları hakkında kesin veya net bir bilgi sunmak mümkün değildir. Ancak bu fiyatların neye göre şekillendiği bilgisi mevcuttur. Fiyatları etkileyen unsurlar ise yağ oranı, işlemin uygulanacağı bölge, uygulayan kişinin uzmanlık derecesi gibi unsurlardır. Soğuk lipoliz fiyatları hakkında bilgi alıp muayene olmak isteyen kişilerin ise https://www.coolclinic.com.tr/ linki üzerinden bizim ile iletişme geçmeleri mümkündür.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.