Eskişehir 25 °C
Es Es'in yok olması Türk futbolunda çok büyük bir eksikliktir

Es Es'in yok olması Türk futbolunda çok büyük bir eksikliktir

Çapa; "Eskişehirspor'un yok olması Türk futbolunda çok büyük bir eksikliktir"


  • Facebookta Paylaş

Spor Toto 1. Lig'in 4. haftasında sahasında Kardemir Karabükspor'u 2-0 mağlup eden Eskişehirspor'un teknik direktörü Fuat Çapa, "Eskişehirspor'un yok olması Türk futbolunda çok büyük bir eksikliktir." dedi.

Çapa, maçın ardından düzenlenen basın toplantısında yaptığı konuşmada, Eskişehirspor'un içinde bulunduğu zorlu süreci değerlendirdi.

Siyah-kırmızılı kulübün lisansları çıkartamamasıyla dün akşam büyük bir darbe aldığını vurgulayan Çapa, şöyle konuştu:

"Kardemir Karabük ve Elazığspor da bizim gibi... Emin olun ki gelecek yıllarda başka kulüplerde de bu olacak. Şimdi oralarda oynayan arkadaşlar, hangi arkadaşlarını arayıp yardımcı olmalarını isteyecekler. Eskişehirspor'un yok olması Türk futbolunda çok büyük bir eksikliktir. Eskişehirspor, bu taraftar grubunun, bu şehirdeki insanların tutkusu, sevdası aşkıdır. Bugün statta olanlar hep bizimleydi. Eskişehir gibi bir şehrin 2-2,5 milyon lira gibi bir para için transferi açamadı. Bu bizim ayıbımız. Genç futbolcu arkadaşlarımız her hafta mücadele ediyor. Artık onlar olgunlaştı. Onlar bu formanı değerini ve ağırlığını bilerek sahaya çıkıyorlar. Omuzlarını bu ağırlığın altına koydular. Bundan sonra da böyle olacak."

  • 1

Henüz yorum yok, ilk yorumu yapın, tartışmayı başlatın