Eskişehir 27 °C
Eskişehir için kuvvetli yağış uyarısı

Eskişehir için kuvvetli yağış uyarısı

Eskişehir Bölge Tahmin ve Erken Uyarı Merkezi, Eskişehir ve çevre illerde Perşembe ve Cuma günü gök gürültülü sağanak yağışın beklendiğini ifade etti.


  • Facebookta Paylaş

Yapılan açıklamada Eskişehir ve çevresinin 11 Temmuz Perşembe gününden itibaren Balkanlar üzerinden gelen serin ve yağışlı havanın etkisine gireceği ifade edildi. Bursa, Bilecik, Kütahya ve Eskişehir çevrelerinde görülmesi beklenen sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların Cuma günü Eskişehir çevrelerinde etkili olduktan sonra bölgemizi terk etmesi bekleniyor.

Vatandaşların uyarıldığı açıklamada "Tahmin edilen yağışların 11 Temmuz Perşembe günü, Bursa çevrelerinde kuvvetli ve yer yer şiddetli olması beklendiğinden meydana gelmesi muhtemel, ani sel, su baskınları, yerel dolu yağışı, yıldırım düşmesi, heyelan ve yağış anında kuvvetli rüzgar risklerine karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır. Bölgemiz genelinde mevsim normalleri üzerinde seyreden hava sıcaklıklarının 11 Temmuz Perşembe günü başlayarak hafta sonuna kadar hissedilir derecede (5 – 9 derece) azalacağı tahmin ediliyor. Rüzgarın Perşembe günü Eskişehir ve Kütahya çevrelerinde güney ve batı zamanla kuzey ve batı yönlerden, Bursa ve Bilecik çevrelerinde ise kuzey ve batı yönlerden, kuvvetli ve kısa süreli fırtına şeklinde (40 – 70 km/saat) esmesi bekleniyor. Kuvvetli rüzgar ve fırtınanın yol açabileceği, ağaç ve direklerin devrilmesi, çatı uçması ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır" denildi.

Haber İçin Oy Kullanmak İstermisiniz?

Henüz yorum yok, ilk yorumu yapın, tartışmayı başlatın