Eskişehir 23 °C
Meteoroloji Uyardı! Soğuk hava ve ardından kar yağışı bekleniyor!

Meteoroloji Uyardı! Soğuk hava ve ardından kar yağışı bekleniyor!

Eskişehir için fırtına, yağmur, kar ve soğuk hava uyarısı geldi.


  • Facebookta Paylaş

Eskişehir Bölge Tahmin ve Erken Uyarı Merkezinden Alınan Bilgilere Göre;

Bölgemiz Orta Akdeniz Üzerinden Gelen Yağışlı Hava ile Balkanlar Üzerinden Gelen Soğuk Havanın Etkisine Girecek!

Geçerlilik Periyodu : 03.01.2019 - - - 06.01.2019

Oluşması Muhtemel Riskler : Ani Sel ve Su Baskını, Çatı Uçması, Ağaç veya Direklerin Devrilmesi, Soba ve Doğalgaz Kaynaklı Baca Zehirlenmesi, Buzlanma, Don Olayı, Ulaşımda Aksamalar.

Yapılan son değerlendirmelere göre; bölgemizin 03.01.2019 Perşembe günü batı kesimlerden başlayarak Orta Akdeniz üzerinden gelen derin alçak basınç merkezi ile akşam saatlerinden itibaren Balkanlar üzerinden gelen soğuk havanın etkisine gireceği bekleniyor.

Bugün (02.01.2019 Çarşamba) ve yarın artması beklenen hava sıcaklıklarının yarın akşam saatlerinden itibaren bölgemizin Kuzeybatı kesimlerinde, Cuma gününden itibaren iç kesimlerde tekrar azalacağı tahmin ediliyor.

Yeni sistemle birlikte önümüzdeki günlerde Bursa’nın Batı kesimlerinde yer yer kuvvetli yağmur, Bursa’nın Güney ve Doğusu, Bilecik, Kütahya ve Eskişehir de ise karla karışık yağmur ve kar yağışları ile birlikte Kütahya ve Bursa’nın Batı kesimlerinde rüzgarın yer yer fırtına şeklinde esmesi bekleniyor.

Önümüzdeki Hafta Başına Kadar Bölgemizde Beklenen Hava Durumu:

03.01.2019 Perşembe; bölgemizde yağmur ile başlayacak olan yağışların iç ve yüksek kesimlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde görüleceği tahmin edilmektedir. Rüzgarın öğle saatlerinden itibaren Kütahya’nın Batı kesimleri ve Bursa çevrelerinde fırtına şeklinde esmesi beklenmektedir.

04.01.2019 Cuma; bölgemizin yağışlı geçeceği yağışların Bursa’nın kıyı kesimlerinde yağmur, iç ve yüksek kesimlerde ise karla karışık yağmur ve kar yağışı şeklinde olacağı tahmin ediliyor.

05.01.2019 Cumartesi; bölge genelinin kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

06.01.2019 Pazar; bölge genelinin kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Bölgemizi etkileyecek yeni sistemle birlikte görülmesi beklenen olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması; yayımlanacak olan meteorolojik uyarı ve raporların takip edilmesi önem arz etmektedir.

 

Haber İçin Oy Kullanmak İstermisiniz?

Henüz yorum yok, ilk yorumu yapın, tartışmayı başlatın