Genel Başkan Namık Kemal Zeybek; "ATA PARTİ iktidarı kaçınılmazdır!"


Ağustos ayında resmi kuruluşunu ilan eden ATA Parti, dün itibariyle ise Genel Merkez binasına kavuştu. ATA Parti Genel Başkanı Namık Kemal Zeybek, kurucu üyelerle birlikte gittiği Anıtkabir’de saygı duruşunda bulundu. Anıtkabir Özel Defterine de “Yolunuz yolumuzdur. Ne Mutlu Türküm Diyene sözümüz, güç kaynağımızdır. Gücümüzü sizden, ışığınızdan, ülkünüzden, ilkelerinizden alıyoruz. Tanrı Türk’e Kut Versin” diye yazdı.


Anıtkabir Aslanlıyol başlangıcında 6’şarlı yürüyüş koluna giren ATA PARTİ kurucuları Genel Başkan Namık Kemal Zeybek’in arkasından sıraları bozmadan yürüdüler. Bu yürüyüşe Zeybek’in eşi Asuman Zeybek ile kızı Şule Zeybek’de eşlik etti.

IMG_3237
Anıtkabir merdivenlerinde dahi sıraları bozmayan ATA PARTİ üyeleri ile birlikte Misak-ı Milli Kulesine geçen Genel Başkan Namık Kemal Zeybek, Anı Defterine şunları yazdı;


“Yolunuz Yolumuzdur!”


Yüce Atatürk
ATA PARTİ kurucuları olarak, size geldik. Saygılarımızı sunduk. Önünüzde başımızı eğdik. Türklük bilinci ile bilim yolundan giderek bize bir yurt, bir devlet kazandırdınız. Bize TÜRKLÜK bilinci ile bir ulusa bağlı olmanın bilincini verdiniz. Gerçekleştirdiğiniz Türk Devrimi yolumuzu belirleyen ana ilkedir. Yeniden Türk devrimi derken sizin gerçekleştirdiğiniz büyük devrimi, sizin ilkeleriniz doğrultusunda gerçekleştireceğiz. Yolunuz, yolumuzdur. Ne Mutlu Türküm Diyene sözümüz, güç kaynağımızdır. Gücümüzü sizden, ışığınızdan, ülkünüzden, ilkelerinizden alıyoruz. Tanrı Türk’e Kut Versin, diyoruz.”

IMG_3335
Daha sonra Ümitköy 2526.Sk. 16 Numarada oluşturulan ATA PARTİ Genel Merkezine geçen partililerin “Bugün bize hoşgeldiniz koldaşlar” türküsü görülmeye değerdi.

IMG_3413
Parti binasının açılışının ardından konuşan Genel Başkan Namık Kemal Zeybek, Atatürk’ün eksik tanıtıldığına dikkat çekerek şöyle konuştu:


“ATATÜRK bilge bir insandı ve filozoftu”


Atatürk döneminde akıl ve bilimden yüründüğü için Türkiye yukarılara doğru çıktı hızlı bir şekilde. Atatürk bir bilgindi. Atatürk bir filozoftu. Atatürk’ün bilgin ve filozof olduğunu Türkler bilmez. Çünkü Türklere anlatılmaz. Okullarda Atatürk’ün bilgin ve filozof olduğu anlatılmaz. Batılılar bilirler. Atatürk’ü biz doğru dürüst anlatamadık ki? Yanlış anlattık, hatta... 4 bin kitap okumuş adamdır Atatürk! Ders kitabı gibi okumuş adamdır. Geometri kitabı yazmış adamdır! Tarih felsefesicisidir! Bütün eylemlerini tarihten çıkarmıştır.


“Atatürk'ün Türkçülüğü bilimden ve fenden kaynak alıyor!”


Atatürk’ün Türkçülüğü, hatta aşırı Türkçülüğü bile bilim kaynaklıdır. Bilimden beslenir!

Neden? Çünkü Atatürk, Batıyı okuduğu zaman şunu gördü, inceledi, Fransızcadan batının bütün temel kaynaklarını okudu. Monteeskuyu, Jean Jacques Rousseau’yu, Lenin’i de okudu. Hem de ne zaman? Çanakkale savaşının gecelerinde bile. Atatürk’ü anlatmak, doğru anlatmak böyle olur.


“Saç rengi göz rengi bunları bir kenara bırakın!”


Yoksa gözleri maviydi, saçları sarıydı. Bunu söyleyerek beni neye üzüyorsun.
Benim gözlerim yeşil, saçlarım kumral! İçinizde de bakıyorum, çok fazla sarı yok. Atatürk’ün yüceliği sarı saçlarından mı? gelir! Gözlerinin renginden mi? gelir! Birileri şimdi bağırıyor, “Neredesin sarı saçlım, mavi gözlüm” Ya bırakın, sarı saçı mavi gözü.. Neredesin bilgin filozof Atatürk, Devrimci Atatürk! Türk Devrimini yapan Atatürk neredesin! Bunu söyleyin! Saçını gözünü bırakın!


“Türk devrimi yapacağız!”


Bilim ile bilgi ile araştırdığı zaman şunu gördü; Batının güçlü toplumları ulusçu toplumlardır. Hangi ulus, ulusçu ise o güçlüdür! Çünkü ulusçuluk gelişme için hız kazandırır. Dolayısı ile Atatürk’ün Türkçülüğünün temelinde bilim var, bilgi var. Ama Türkçülüğünün boyutlarını da derin Türk tarihinden aldı. Orkun yazıtlarını kaç kez okuduğunu bilmiyoruz. Ama bildiğimiz Çanakkale Savaşı’nın kan ile gözyaşı ile insan kokusuyla yaşanan gecelerinde kitap okuyordu. Okuduğu kitaplarından biri de Orkun Yazıları idi. Birileri de Atatürk’ün Türkçülüğünü yok sayıyor. Sadece laiklik ile tanımlanan bir Atatürk! Yetmez kardeşim! Atatürk Türkçüdür! Demek ki, biz yeniden TÜRK DEVRİMİ yaparak iktidara geleceğiz.


“ATA Parti elbet iktidar olacak kimsenin şüphesi olmasın!”


ATA Parti iktidara gelecek! Kesin!.. Ben demiyorum ki, yarın gelecek, ama gelecek! Ben demiyorum ki; ATA Parti beni cumhurbaşkanı, başbakan yapacak! Hayır böyle bir şey de söylemiyorum. Ama bildiğim gerçeği, gördüğüm gerçeği söylüyorum; Sizin kurduğunuz bu parti, Türkiye’de eşi ve benzeri olmayan, bu bilinçte hiçbir partinin olmadığı durumdadır. Eninde sonunda iktidara geleceğiz. Ama ben bu işe girerken çok derin deneyimlerden, gözlemlerden, okumalardan, benim gibi düşünen arkadaşlarla buluştuk ve bu partiyi oluşturduk. Siz öncülersiniz, sizin adınız tarihe altın harflerle yazılacak hiç kuşkunuz olmasın.