Odunpazarı Belediyesi İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Müdürlüğü tarafından hazırlanan etkinlikte Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt kreş öğrencilerini yalnız bırakmadı.   

Etkinlikte ilk olarak Odunpazarı Belediyesi İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Müdürlüğü yetkilileri tarafından kreş öğrencilerine geri dönüşüm ve sıfır atık konularında bilgilendirme eğitimi yapıldı. Yapılan bilgilendirme eğitiminde kreş öğrencilerine atık oluşturmama, mümkün olan en az atığı çıkarma, mümkünse atıkların yeniden kullanımı, atık geri dönüşümü ve ileri dönüşümü hakkında bilgiler verilirken atıktan enerji ve malzeme geri kazanımı, geri dönüşümün önemi ve geri dönüşümün doğaya sağladığı katkılar da anlatıldı.

 Sıfır atık konularında bilgilenen çocuklar daha sonra Başkan Kurt ile geri dönüşüm konulu oyun oynadı. Keyifli bir oyununun ardından kreş öğrencileri ve Başkan Kurt, geri dönüşüm malzemelerinden saksı yaptı. Yaptıkları saksıları süsleyen Başkan Kurt ve çocuklar eğlenceli zamanlar geçirdi.

Başkan Kurt ile birlikte yapıp süsledikleri saksılara çiçek eken kreş öğrencileri hem keyifli zaman geçirdi hem de geri dönüşüm ve sıfır atık konusunda bilgiler aldı.