Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen, Cumhurbaşkanı seçimi 2. tur oyunu eşi Seyhan Büyükerşen ile birlikte kullanmak üzere sabah saatlerinde H.Ahmet Kanatlı Lisesi’ne geldi.

Okula geldiği sırada vatandaşların büyük ilgi gösterdiği Büyükerşen, seçimin ülkemize güzellikler getirmesini dileyerek, “28 Mayıs yani bugün bütün Türkiye sandıklara giderek oyunu kullanıyor. Bu büyük memnuniyet verici bir durum. Çünkü Türkiye kaderini tayin edecek. Gelecek kuşakların ve Türk ulusunun önümüzdeki 5 yılı kimin yöneteceğini seçeceğiz. Gördüğüm kadarıyla sandığa ilgi çok yüksek. Vatandaşlarımız sabah saatlerinden itibaren yoğun şekilde oyunu kullanıyor. Benim ümidim halkımızın bu sefer çok değerli hesap uzmanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu Cumhurbaşkanı seçmesidir.” dedi.

Büyükerşen çifti okuldan ayrılırken vatandaşların fotoğraf çektirme taleplerini de geri çevirmedi. Oyunu kullandıktan sonra Prof. Dr. Orhan Oğuz Lisesi ve Gündüzalp Ortaokulu’nu ziyaret eden Büyükerşen sandık görevlilerine kolaylıklar dilerken, vatandaşlar Büyükerşen’e büyük bir ilgi göstererek bol bol fotoğraf çektirdiler.