6 Haziran 2023 tarihinde açıklanan hububat alım fiyatları sonucunda, Eskişehir'deki üreticiler İl Tarım ve Orman Müdürlüğüne rekor düzeyde talepte bulundu. Bu talebi karşılayabilme adına özel alım noktaları açan kurum, kampanyanın tamamında üreticilerin satış taleplerine yanıt vererek maksimum düzeyde hububat alımı gerçekleştirdi.

Alım kampanyası süresince kurum ve TMO Başmüdürlüğü arasında sıkı bir koordinasyon ve işbirliği olduğu görüldü. Eskişehir, bu süre zarfında hizmet kalitesindeki yüksek standartlar ile dikkat çekerken, üretici memnuniyeti de başarı oranını artırdı.

Ayrıca, yoğun ve başarılı çalışmalarından dolayı İl Tarım ve Orman Müdürlüğü personeline teşekkür belgelerinin takdim edildiği bir sertifika töreni de düzenlendi.

Eskişehir İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, 17 farklı alım noktasında toplam 320 bin ton buğday, 121 bin ton arpa, 12 bin ton yulaf ve 500 ton tritikale alımını başarıyla tamamladı. Bu alımlar sonucunda, Eskişehir İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen toplam hububat alımı 453 bin 500 ton olarak kaydedildi. Bu başarı, Cumhuriyet tarihinin 100. yılında kırılan hububat alım rekorunu simgeliyor.