Kahramanmaraş’ın Pazarcık ve Elbistan ilçelerinde meydana gelen, 10 ili etkileyen, 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki depremlerin ardından ülke genelinde tüm kurum ve kuruluşlar yardım için seferber oldu.

Eskişehir’de Anadolu Üniversitesi Öğrenci Merkezi fuaye alanında Türk Kızılayı Eskişehir Şubesi koordinasyonunda ayni yardım masası oluşturuldu. Ayni yardım masası, saat 17.00 itibariyle yardımları kabul etmeye başladı.

Konuyla ilgili Anadolu Üniversitesi’nden yapılan yazılı açıklamada, “Üniversitemizde depremzedelere yardım amacı ile Öğrenci Merkezi fuaye alanında Türk Kızılayı Eskişehir Şubesi koordinasyonunda ayni yardım masası oluşturulmuştur. Belirtilen adreste bugün saat 17.00 itibariyle ayni yardımlar kabul edilmeye başlanacaktır. Yardım masası hafta içi her gün saat 08.30'dan 20.00'ye kadar açık olacaktır. Personelimiz, öğrencilerimiz ve Eskişehir halkı aşağıda belirtilen kalemlerde yapacakları yardımları Öğrenci Merkezi fuaye alanındaki yardım masasına ulaştırabilirler” ifadelerine yer verildi.