Demokrasi ve Atılım Partisi (DEVA) 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde yarışacak olan Belediye Başkan adaylarını açıklamaya devam ediyor. 

Bu bağlamda, DEVA Partisi'nin Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkan adayı olarak Av. Çelik Erimez, belirlendi.

Çelik Erimez Kimdir?

1982 yılında Eskişehir’de doğdu.

Lisans eğitimine Anadolu Üniversitesi İİBF İşletme bölümünde başladı. Aldığı ilk lisans eğitiminin son dönemini, Erasmus Programı ile Almanya’da tamamladı. Eskişehir Osmangazi Üniversitesinde İktisat alanında tezli yüksek lisans eğitiminden sonra ikinci lisans eğitimini Çankaya Üniversitesi Hukuk Fakültesinde gerçekleştirdi. 

2006 yılında bir kamu kurumunda memur olarak profesyonel iş hayatına başladıktan sonra 2008 yılından 2014 yılına kadar T. Halkbankası A.Ş.’de uzman olarak çalıştı. 2015 yılında kendi profesyonel danışmanlık şirketini kurdu. 2021 yılına kadar ağırlıklı olarak gayrimenkul değerleme şirketlerine uzman olarak danışmanlık sağladı. Eskişehir ilinde kendi hukuk bürosunda Avukat olarak hizmet vermektedir.

Profesyonel iş hayatı boyunca resmi kurumlardan çok sayıda lisansa sahip oldu. Sermaye Piyasası Kurumu (SPK) tarafından verilen, Gayrimenkul Değerleme Uzmanlığı Lisansı yanında Kredi Derecelendirme Uzmanlığı Lisansı, Kurumsal Yönetim Lisansı, Türev Ürünler ve İleri Düzey Lisansı gibi birçok lisansa sahiptir. 

Eskişehir Doğuş Spor Kulübü başkanı olması yanında Eskişehir’in en önemli markalarından olan Eskişehirspor’un da kongre üyesidir. 

2018-2022 yılları arasında Eskişehir Yüzme İl Sorumlusu olarak Eskişehir’de yüzme sporunun gelişmesi için çalışmıştır. 

Master Milli takımda sualtı hokeyi oyuncusu olup aynı zamanda Çin Savaş Sanatı Wingchun da ileri düzey sporcudur. 
   
Evli olup iyi düzeyde İngilizce ve Almanca bilmektedir.