Yapay zekanın büyüleyici ve bazen tahmin edilemez doğası, sosyal medya kullanıcılarının bir kez daha gündemine geldi. Bir sosyal medya kullanıcısı tarafından Türkiye'nin şehirlerine yeni isimler verilmesi istendi ve sonuçlar çarpıcı oldu.

Son yıllarda teknolojik gelişmeler ve yapay zeka motorlarındaki ilerleme, vatandaşların günlük yaşamlarında ve iş süreçlerinde yapay zekayı daha çok kullanmalarına olanak sağladı. Bu kullanımlar, işletmelerin verimliliğini artırmanın yanı sıra eğlence sektörünün de genişlemesine yardımcı oldu.

Bir sosyal medya kullanıcısının merakı üzerine Türkiye'deki şehirlere yeni isimler verilmesi talebi, ilgi çeken sonuçlar doğurdu. Yapay zeka motoru, İstanbul'a 'İstarmoni', Ankara'ya 'Atatürk' ismini verirken, Edirne'ye ise 'Lalapaşa' ismini verdi.

Verilen bu yeni isimlerin yapay zeka motoru tarafından neye göre belirlendiği konusu ise belirsizliğini koruyor. Bu durum sosyal medyada büyük ilgi gördü ve viral hale geldi, binlerce yorum ve beğeni alarak geniş kitlelere ulaştı. Yapay zekanın sıradaki adımının ne olacağı büyük bir merak konusu olurken, bu tarz teknolojik deneylerin de popülaritesinin artacağı öngörülüyor.