Eskişehir 27 °C
Eskişehir'in turizmi için planlanan adımların atılması gerekir

Eskişehir'in turizmi için planlanan adımların atılması gerekir

İYİ Parti Tepebaşı İlçe Başkanı Av. Özkan Gündoğan, Tepebaşı ve Odunpazarı İlçe Yönetim Kurulu üyeleri ESİAD'ı ziyaret etti.


  • Facebookta Paylaş

Ziyarette; yaklaşan yerel seçimler, ülke gündemine dair konularla beraber, Eskişehir'in büyümesi ve kalkınması yönünde karşılıklı görüş alışverişinde bulunuldu.

ESİAD Başkanı Aydın Bandırmalı, Ülkemizin uzun süredir büyük bir ekonomik krizde olduğunu ve bu krizin önümüzdeki yıllarda da devam edecek gibi görünmesine rağmen sıkıntıları giderecek projeler üretilmediğine değindi.

Eskişehir'in ekonomik büyümesine de değinen Başkan Aydın Bandırmalı, öncelikle kurumlar arası diyaloğun geliştirilmesi, ESO, EOSB, SİAD, ETB, ETO, üniversiteler, belediyeler, valilik ve siyasilerin birlikte çalşma yapması gerektiğini ifade etti.

Eskişehir'in turizmi için planlanan adımların atılması gerektiğini ifade eden ESİAD Başkanı Aydın Bandırmalı, sekiz-on yıl önce planlanan Kızılinler Projesinin artık hayata geçirilmesinin ve Eskişehir'de uçak seferleri yeniden ele alınması, yabancı yatırımcıların Eskişehir'e gelmesi konularında siyasilerin önderlik yapmalarının gerekli olduğuna değinerek, Eskişehir sanayisi için çok büyük katkı sağlayacak, Milli Yüksek Hızlı Tren, Milli Motor gibi önemli projelerin TÜLOMSAŞ'la birlikte geliştirilerek, şehrimizde üretilmesi için çalışmalar yapılması, Eskişehir'in yerli otomobil platformunun desteklenmesi gerektiğini ifade etmiştir.

Haber İçin Oy Kullanmak İstermisiniz?

Henüz yorum yok, ilk yorumu yapın, tartışmayı başlatın