Eskişehir 25 °C
TBB’den 1 Ağustos’tan sonra çekilen krediler için müjde

TBB’den 1 Ağustos’tan sonra çekilen krediler için müjde

Türkiye Bankalar Birliği'nden (TBB) yapılan açıklamada, "Bankalarımız bu kapsamda firmalara 1 Ağustos'tan sonra yüksek faizle kullandırılmış olan kredilerin faiz oranlarında 10 Ekim'den itibaren vade sonunu beklemeden yüzde 10 indirim yapacaklar" ifadelerine yer verildi.


  • Facebookta Paylaş

TBB’den yapılan açıklamada ağustos-eylül aylarında bankalarca firmalara kullandırılan TL nakit kredilerin bir kısmında uygulanan faiz oranlarının yüksekte kaldığı belirtildi.

10 EKİM’DEN İTİBAREN YÜZDE 10 İNDİRİM

Eylül sonu itibarıyla mevduat ve kredi piyasalarında daha stabil bir döneme girildiğini vurgulana açıklamada, şunlar kaydedildi:”Bugün diğer sektörler gibi bankacılık sektörü de enflasyonla mücadeleye destek verdi. Bankalarımız bu kapsamda firmalara 1 Ağustos’tan sonra yüksek faizle kullandırılmış olan kredilerin faiz oranlarında 10 Ekim’den itibaren vade sonunu beklemeden yüzde 10 indirim yapacaklar. Bu dönem için bir faiz iadesi söz konusu olmayacak. Bugün den itibaren yüzde 10’luk bir faiz indirimi söz konusu olacak. Örneğin, Ağustosta bir firmaya yüzde 40 faiz oranında kullandırılan kredi, 10 Ekim Bugün den itibaren yüzde 10 indirimle, yüzde 36’ya inecek.”

  • 1

Henüz yorum yok, ilk yorumu yapın, tartışmayı başlatın