Engin Uçar, yayımladığı mesajda şu ifadeleri kullandı;

"Çalışma hayatının tüm zorluklarına rağmen mücadele eden özel güvenlik görevlilerinin 26 Haziran Özel Güvenlik Günü ve Haftası kutlu olsun.

Devletimizin emrinde, milletimizin hizmetindeyiz. Kamu güvenliği açısından, genel kolluk ve özel güvenlik görevlilerinin işbirliği içerisinde çalışması ile güvenlik hizmetleri daha etkin ve güçlü bir yapıya sahip olmuş, toplumun kendisini daha huzurlu ve güvende hissetmesini sağlamıştır. Bu işbirliğinin önemi, İçişleri Bakanlığı ve Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından hayata geçirilen projeler ile daha net anlaşılmıştır. Her geçen gün istikrarlı bir büyüme kaydeden mesleğimiz, bir o kadar da önem kazanmaktadır.

Bugün ülkemizde kamu kurum ve kuruluşları ile özel sektörde güvenlik ve koruma hizmetlerini etkin bir şekilde sağlayan özel güvenlik görevlileri, genel kolluk kuvvetinin en büyük yardımcı kuvveti olmuş ve el ele birlikte ülkemizin kamu güvenliğini sağlamaktadır.

Beşikten mezara insan hayatının her evresinde fedakarca görev yapan tüm özel güvenlik görevlisi meslektaşlarımızın 26-30 Haziran Özel Güvenlik Günü ve Haftası’nı kutlar, vazifelerinde başarılar diliyorum."