14 Mayıs’da gerçekleşecek genel seçim öncesinde bazı siyasi partilerde aday adaylığı başvuru süresi bitsede, bazı siyasi partilerde süreç devam ediyor. 13. Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekillerinin seçileceği seçimler öncesi Ali Babacan’nın liderlik ettiği Deva Partisi’nin, Eskişehir teşkilatında da milletvekili aday adaylığı başvuru süreci devam ediyor.

Çelik Erimez'de DEVA Partisi Eskişehir'den milletvekili aday adaylığı başvurusunu yaptı. Erimez, milletvekili aday adaylığı için gerekli belgeleri Deva Partisi Eskişehir İl Başkanı İsmail Haşim Ateş'e teslim etti.

Erimez, yaptığı açıklamada: "Biricik sevdamız olan güzel Eskişehir’imize Millet Meclisi çatısı altında hizmet edebilmek için DEVA Partisinden Milletvekili A. Adayı oldum. Kutsal vatanımız Türkiye'mizin daha refah içinde, daha demokrat ve daha rekabetçi gelişen bir ülke olabilmesi için, bayrağı taşıyan ilk safta yer almak inancıyla, Eskişehir'li kardeşiniz ben Çelik Erimez ve gönül verdiğim DEVA Partisi olarak, sizin kıymetli desteğinize ve cesur oylarınıza talibim." dedi.

Çelik Erimez Kimdir?

1982 yılında Eskişehir’de doğdu.

Lisans eğitimine Anadolu Üniversitesi İİBF İşletme bölümünde başladı. Aldığı ilk lisans eğitiminin son dönemini, Erasmus Programı ile Almanya’da tamamladı. Eskişehir Osmangazi Üniversitesinde İktisat alanında tezli yüksek lisans eğitiminden sonra ikinci lisans eğitimini Çankaya Üniversitesi Hukuk Fakültesinde gerçekleştirdi. 

2006 yılında bir kamu kurumunda memur olarak profesyonel iş hayatına başladıktan sonra 2008 yılından 2014 yılına kadar T. Halkbankası A.Ş.’de uzman olarak çalıştı. 2015 yılında kendi profesyonel danışmanlık şirketini kurdu. 2021 yılına kadar ağırlıklı olarak gayrimenkul değerleme şirketlerine uzman olarak danışmanlık sağladı. Eskişehir ilinde kendi hukuk bürosunda Avukat olarak hizmet vermektedir.

Profesyonel iş hayatı boyunca resmi kurumlardan çok sayıda lisansa sahip oldu. Sermaye Piyasası Kurumu (SPK) tarafından verilen, Gayrimenkul Değerleme Uzmanlığı Lisansı yanında Kredi Derecelendirme Uzmanlığı Lisansı, Kurumsal Yönetim Lisansı,  Türev Ürünler ve İleri Düzey Lisansı gibi birçok lisansa sahiptir. 

Eskişehir Doğuş Spor Kulübü başkanı olması yanında Eskişehir’in en önemli markalarından olan Eskişehirspor’un da kongre üyesidir. 

2018-2022 yılları arasında Eskişehir Yüzme İl Sorumlusu olarak Eskişehir’de yüzme sporunun gelişmesi için çalışmıştır. 

Master Milli takımda sualtı hokeyi oyuncusu olup aynı zamanda Çin Savaş Sanatı Wingchun da ileri düzey sporcudur. 
   
Evli olup iyi düzeyde İngilizce ve Almanca bilmektedir.