Eskişehir Sanayi Odası'nda yaklaşık iki saat süren görüşmede; Eskişehir Organize Sanayi Bölgesi'nin sorunları,  100.000 insanın kullandığı karayolu ve Eskişehir'in yatırım teşvik bölgesinde olmaması konuları üzerinde değerlendirmeler yapıldı.Eskişehir Sanayi Odası Başkanı Celalettin Kesikbaş, görüşme sonunda Eskişehir Sanayi Odası'nın sorunlarının raporlarını Erkan Sarmaşık'a elden teslim etti. Büyük Birlik Partisi Eskişehir 1. sıra Milletvekili Adayı Erkan Sarmaşık ise İmişehir bölgesinde bir yatırımı olduğunu, aynı problemleri kendisinin de yaşadığını belirterek yaşanan problemler için mücadele edeceğini ve çözüm üreteceğinin sözünü verdi.

WhatsApp Image 2023-04-27 at 15.11.46

Eskişehir Esnaf Ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Ekrem Birsen, yönetim ve denetim kurulu üyeleri ile birlikte Erkan Sarmaşık'ı ağırladı. Esnafın sorunları ile ilgili yapılan toplantıda, esnafa tanımlanan kredilerde finansman eksikliği sebebiyle bu kredilerin  esnafa yansımaması konuları da toplantının gündemini oluşturdu. Erkan Sarmaşık, Eskişehir'de yaşayan ve çalışan bir esnaf olduğunu,  bu sorunlardan haberdar olduğunu söyledi. Vekil olduğunda  gerekirse sistem değişikliğiyle  esnaf kredilerinin eşit olarak dağıtılmasının ve kredi finansmanının sağlanmasının üzerinde duracağını belirtti.

Meclisteyken bir gözünün her zaman Eskişehir'de olacağını söyleyen Sarmaşık, esnafın da sesi olacağını  sözlerine ekledi.