Haber: Buğrahan Doğangil

Eskişehirspor Kadın Futbol Takımı, TFF Kadınlar 3. Ligi’nden TFF Kadınlar 2. Lig’e yükselme yolunda önemli adımlar atmayı başardı.

Bilindiği üzere Es Es; 1. Tur Play-in maçında Cudi Spor Kulübü’nün sahaya çıkmamasından dolayı direkt olarak 2. Tura geçti. Play-in 2. Turunu ise maç oynamadan geçerek 3. Tura yükselen siyah-kırmızılı temsilcimiz  bu turda Osmaniye temsilcisi Kadirli Savrunspor’u 7-0 ile geçerek 4. Tura kalma başarısı göstermişti.  Eskişehirspor Kadın Futbol Takımı, TFF Kadınlar 3. Lig Play-in 4. Turunda Konya temsilcisi Konya Ülkümspor ile TFF Kadınlar 2. Ligi'ne yükselmek Ankara'da kritik bir maça çıktı. Fakat temsilcimiz bu maçtan boynu bükük ayrıldı ve TFF Kadınlar 2. Lig'e yükselmek için bir maça çıkmak daha zorunda kaldı. 

TFF Kadınlar 2. Lig'e yükselmek için bugün Bilecik'te Bursa Soğanlıspor ile karşılaşan Eskişehirspor Kadın Futbol Takımı, tek maç eleme usulü oynanan karşılaşmada rakibini penaltı atışı sonrasında 5-3 mağlup etmeyi başardı ve şampiyon oldu. Play-in 5. Turu'nu kazanan Es Es TFF 2. Lig'e yükseldi. Maç sonrasında futbolcular, teknik ekip ve Eskişehirspor Kadın Futbol Takımı yönetimi büyük sevinç yaşadı.

Büyük bir başarı gösteren Eskişehir Kadın Futbol Takımı'mızı biz de Eskişehir Haber26 ailesi olarak tebrik ediyoruz, başarılarının devamını diliyoruz.