Eskişehir İl Milli Eğitim Müdürlüğünde görev değişikliğine gidildi. İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre merkeze çekilirken, Üsküdar İlçe Milli Eğitim Müdürü Sinay Aydın Eskişehir İl Milli Eğitim Müdürü oldu.

Sinan Aydın kimdir?

1972 yılında Erzincan’da doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Erzincan’ın Çayırlı ilçesinde tamamladı. Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesinden 1997 yılında mezun oldu ve mezuniyetten sonra iki yıl özel sektörde çalıştı. 1999 yılında Milli Eğitim Bakanlığında göreve başladı. 2002 yılında Marmara Üniversitesi Sosyoloji ve Antropoloji bölümünde yüksek lisans eğitimini tamamladı. On bir yıl farklı kurumlarda eğitim yöneticiliği görevlerini ifa etti. Bilimsel toplantılarda tebliğler sundu, eğitimle ilgili farklı dergilerde makaleleri yayınlandı. Yine eğitimle ilgili muhtelif sivil toplum kuruluşlarında etkin görevler üstlendi.

Üsküdar’da görev yapan tüm eğitim personelinin kişisel ve mesleki gelişiminin daha üst seviyelere yükseltilmesi için yerel, ulusal ve uluslararası projeler planladı. Bu projelerin başarılı bir şekilde yürütülmesi ve yaygınlaştırılması için halen çalışmalar yürütmekte olan AYDIN, evli ve üç çocuk babasıdır.

Sinan Aydın 2023 yılı Temmuz ayında Eskişehir Milli Eğitim Müdür olarak atandı.