Edinilen bilgilere göre Eskişehir’de bir kedi, Deliklitaş Mahallesi Kılıç Sokak üzerinde bulunan bir evin çatısında yavruladı. Çatıda büyüyen yavru kediler, sokak üzerinden geçen vatandaşları görünce miyavlayarak, dikkatlerini çekmeyi başardı. Çevreden geçen vatandaşlar, sürekli miyavlayan kedilerin mahsur kaldığını düşünerek, evde yaşayanlardan kedileri indirmek için yardım istedi.

Konuyla ilgili konuşan vatandaş, kedilerin çatıda mahsur kalmadığını, çatıdan aşağı inebilecek bir yolları olduğunu ve zaman zaman aşağı indiklerini söyledi. Vatandaşların sürekli zile basarak kedileri indirmeyi talep etmesinden yorulan vatandaş, çareyi bir yazı asmakla buldu.

Asılan yazıda, ‘Çatıdaki kediler için şahsi talepte bulunmayınız. Kediler mahsur değildir, diledikleri zaman inip çıkabilmektedirler. Bu binadan çatıya ulaşım imkânı yoktur’ ifadelerini kullanan ev sahibi; vatandaşların bu derecede duyarlı olmasından memnun olduklarını ve kedilerin sağlıklı olduğunu söyledi. Kedilerin bulunduğu binadan çatıya geçme imkanı olmadığını yineleyen vatandaş, ‘Mahsur kalsalardı biz zaten bir şekilde yardımcı olurduk. Neyse ki sağlıklılar ve inip çıkabiliyorlar. Oyun oynamak için miyavladıklarını düşünüyoruz. Vatandaşlara da teşekkür ediyorum çünkü hayvanlara karşı bu kadar duyarlı olmaları bizi çok mutlu etti” dedi.