Tepebaşı ilçesi Uluönder Mahallesi’nde 31 Mart’ta meydana gelen olayda, 50 yaşındaki Atilla S. ile 2 yıllık eşi Rusya uyruklu Elena Samsanova (55) aralarında çıkan tartışma kavgaya dönüştü. Elena Samsanova’nın Rusya’da yaşayan eski eşiyle konuşmasından dolayı çıkan tartışma sonucu Atila S., eşini 8’i ölümcül olmak üzere 14 bıçak darbesiyle öldürdü. Olayın ardından polis ekiplerince gözaltına alınan şüpheli Atila S., emniyetteki işlemlerinin ardından sevk edildiği adliyede ‘kasten öldürme’ suçundan tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Eskişehir 1’inci Ağır Ceza Mahkemesinde görülen davanın ilk celsesinde, hakkında ‘Canavarca hisle veya eziyet çektirerek kadın olan eşi kasten öldürme’ suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istenen tutuklu sanık Atilla S. duruşma salonunda hazır bulundu.

“Andrey’in, Elena'nın Rusya'daki evinin yatak odasında olduğunu gördüm”

Tutuklanmasının ardından ilk kez hakim karşısına çıkan sanık Atila S., ifadesinde eşini öldürdüğünü kabul ederken pişman olduğunu da belirtti. Eşinin Rusya’daki eski eşi ile konuşmasından dolayı tartışma yaşadıklarını ve aralarında çıkan arbededen sonra olayın gerçekleştiğini belirten Atilla S., “Eşimi öldürdüğüm doğrudur. Böyle bir olaydan dolayı çok pişmanım. Böyle olmasını istemezdim. Ben eşimi çok seviyordum. Eşimle 2019'da tanıştık. Tanıştığımızdan beri Elena'nın eski eşi Andrey bana onunla ilgili ‘orada geçici kalıyor, buraya dönecek, ben Elena’yı seviyorum, buraya geri dönecek’ gibi mesajlar atıp rahatsız ediyordu. Ben Elena’ya olay öncesinde boşanma davası açmıştım. Olaydan önce Rusya’ya gidip gelmişti. Eskişehir’e dönünce barıştık. Boşanma davasını çekmemi istedi ve ben de çektim. Olay günü Elena’ya, benim adıma olan bir telefon hattı çıkardık. Akşam eve gidip yemek yedik. Elena bulaşıkları yıkarken ben yatmaya gittim. Elena da geldi. Uyandığımda Elena’nın telefonuna mesaj geldiğini gördüm. Elena’ya telefonu açmasını söyledim. Kilidi açıp telefona bakmadan lavaboya gitti. Mesajda bir iş makinesi fotoğrafı gördüm. Numarayı görüntülü aradığımda Andrey’in, Elena'nın Rusya'daki evinin yatak odasında olduğunu gördüm. Şoke oldum. Andrey bana ‘Elena'yı seviyorum’ dedi. Andrey ile konuşurken Elena lavabodaydı. Telefonu Elena’ya götürdüm. Elena telefonda Andrey'i görünce şaşırdı, kızarmaya başladı. “Özgür bir insanım” dedi ve beni ittirdi. Ben de tokat attım. Sonra Elena mutfaktan bıçak alıp üzerime yürüdü. Engel olmaya çalışırken bıçak elimi kesti. Aramızda boğuşma oldu. Tırnaklarıyla boğazımı çizdi. Boğuşma sırasında bıçak karnına saplandı. Sonrasını hatırlamıyorum. Beni çok tahrik etti. Ağza alınmayacak şeyler söyledi” ifadelerini kullandı.

Atilla S.’nin tutukluluk halinin devamına karar verilirken, mahkeme ileri bir tarihe ertelendi.