Emniyet teşkilatında yıllarca başarılı işlere imza atıp Emniyetin üst noktalarına kadar gelmeyi başarmış olan Çorumlu ismi Eskişehir’de heyecan yarattı. Daha önce görev yaptığı illerde spor kulüpleri ile yakın teması olan, insan odaklı çalışmaları, engelliler, gençlerle ilgili projeleri ve entelektüel birikimi ile Eskişehir halkında karşılık bulan Çorumlu, yıllardır Eskişehir’de AK Parti camiasında yaşanan kırgınlık, küskünlük ve ayrışmayı bitirecek isim olarak anılmaya başladı. 

Mahmut Çorumlu’nun geçmişte Gaffar Okkan ile yakın çalıştığı ve onun ekolünü devam ettirdiğinden başarılı çalışmalara imza atacağı konuşulanlar arasında. Diğer birçok siyasi görüşün de olumlu yönde baktığı Çorumlu’nun Cumhur İttifakı adayı olarak çıkarılması şu an gündemde konuşulan konular arasında yer alıyor. 

Suç örgütlerinin korkulu rüyası

1990 yılında Emniyet teşkilatında komiser yardımcısı olarak göreve başlayan Çorumlu, Türkiye’nin gündeminde olan birçok operasyona imza attı. Özellikle toplumun kanını emen tefeciler, uyuşturucu satıcıları, mafya tipi yapılanmalar, kaçakçılık, dolandırıcılar ve benzeri suç örgütlerine aman vermeyip başarılı operasyonlarına imzasını attırdı. FETÖ ile mücadelede bilinen efsane bir isim olan Mahmut Çorumlu birçok FETÖ’cüyü gün yüzüne çıkarıp adalete teslim etti. İl Emniyet Müdürü olarak görev yaptığı yerlerde bir yandan suç örgütleri ile mücadele ederken bir yandan da suça bulaşmamış vatanını milletini seven vatandaşlara devletin şefkatli elini uzattı. Halktan ve sokaktan hiç kopmadı. Eskişehir’de böylesine olumlu bir hava estiren Çorumlu sessizliğini korurken aday olup olmayacağı ise şu an merak konusu.