TRT'nin Türkiye'yi dünyaya taşıyan küresel yayın platformunda önümüzdeki günlerde yayınlanmaya başlayacak “Gassal” dizisindeki sanatçı kadrosuna katılan başarılı oyuncu Melisa Seda, uğraş verdiği sanatçılık alanında iki yıl eğitim alması nedeniyle ara verdiği sinema ve dizi oyunculuğuna yeniden dönerek çekimlere katıldı.

Modellikten sonra oyunculuğa yönelen 2016 yılından bu yana oyunculuk yapan güzel ve başarılı oyuncu Melisa Seda, ilk olarak “Kalbimdeki Deniz” isimli dizide rol aldı. Daha sonra “Umudun Kıyısında” ve “Mahsusa: Yüzyıllık Mühür” filmlerinde oynadı. 2019 senesinde ikinci dizisi olan “Afili Aşk” dizisinde kamera karşısına geçti.

Ardından en iyi projelerinden biri olan “Menajerimi Ara” isimli dizide Sedef karakterine hayat verdi. 2021 senesinde “Girift” ve 2022 senesinde ise “Korku Takvimi” isimli filmde başrol olarak yer aldı.

Oynadığı dizi ve filmlerde göstermiş olduğu başarılı performansı ile yapımcı ve yönetmenlerin dikkatini çeken sinema ve TV dizilerinin başarılı oyuncusu Seda, hedefinin iki yıl sonra dizilerde başrol oynamak olduğunu, bunun için de eğitim çok önemli olduğunu fırsat buldukça eğitimlere devam edeceğini vurguladı.