Haber: Buğrahan Doğangil

Temsilcimiz Eskişehirspor Bölgesel Amatör Lig 6. Grup 5. hafta maçında Kaynaşlı Belediyespor deplasmanına konuk oldu. Bugün, Kaynaşlı İlçe Stadyumu'nda saat 14.00'te başlayan mücadelede iki takıım birbirine üstünlük sağlayamadı. Eskişehirspor mücadelede öne geçen taraf olsa da 90 dakika sonuna kadar üstünlüğünü koruyamayan Es Es, 1-1'lik skor ile sahadan 1 puan ile ayrıldı. Eskişehirspor böylece bu sezon ilk puan kaybını yaşadı.

2023-2024 sezonunda ilk 4 haftayı Eskişehir'de geçiren Eskişehirspor, farklı bir şehirdeki ilk deplasman nmücadelesinde puan kaybı yaşadı. Kaynaşlı deplasmanında 2 puan bırakan Eskişehirspor, 1926 Polatlı'nın Sincan karşısında 2 puan yitirdiği haftada liderliği alma şansını tepti. Eskişehirspor 13 puan ve averaj ile 5. haftayı grupta 2. tamamladı.

Eskişehirspor, Kaynaşlı Belediyespor karşısına; İhsan Turgut, Kaan Aşnaz, Mustafa Arda, Kaan Dorak, Hayrettin, Serdar, Sezer, Barış, İsmail, Sergen ve Ercan 11'i ile çıktı.

Eskişehirspor'un puanı getiren tek golü Sergen'in şık asistinde, 54. dakikada Kaan Aşnaz'dan geldi. Kaynaşlı ise bu gole 79'da Ahmet Turan ile cevap verdi. Böylece maç karşılıklı iki gol ile berabere sonuçlandı.