Haber: Buğrahan Doğangil

Geçtiğimiz hafta sonunda Kozlu Belediyespor'un maçlara çıkmama kararı almasından dolayı lig maçı yapmayan ve haftayı bay geçen Eskişehirspor, BAL 6. Grup'un 3. haftasında bir başka Eskişehir temsilcisi Eskişehir Yunusemrespor ile karşılaşacak.

TFF ilk olarak gruptaki diğer mücadeleler gibi maçın tarihini ve saatini 29 Ekim Pazar, 14.00 olarak belirlemişti. Eskişehirspor yönetimi ise taraftarların bu maça çok daha rahat gelebilmeleri adına maçın hem Eskişehir Yeni Atatürk Stadyumu'nda oynanması hem de maçın günü ve saatinde değişiklik yapılması için TFF'ye başvurdu.

29 Ekim günü Türkiye Cumhuriyeti'nin 100. kuruluş yılı ve Cumhuriyet Bayramı kutlama etkinlikleri olacağından dolayı Eskişehirspor'un maçın gününde ve saatinde değişiklik yapma arzusu TFF Amatör Kulüpler Şubesi tarafından kabul edildi.

Eskişehirspor Başkanı Erkan Koca'nın resmi Twitter hesabından yaptığı açıklamayla maçın 28 Ekim Cumartesi, saat 19.00'da Eskişehir Yeni Atatürk Stadyumu'nda oynanacağı netleşti. Erkan Koca maçın günü ve saatinde değişiklik olmasında ve aynı zamanda da stadyum değişikliğinde büyük kolaylık sağlayan Eskişehir Yunusemrespor Başkanı Osman Taş'a ve EASKF Başkanı Sadri Atam'a özel teşekkürlerini iletti.

Eskişehir Yunusemrespor - Eskişehirspor BAL 6. Grup 3. hafta mücadelesi 28 Ekim Cumartesi, saat 19.00'da Eskişehir Yeni Atatürk Stadyumu'nda oynanacak. Eskişehirspor taraftarına stadyumda hangi bölümlerin ayrılacağının ise kısa zamanda açıklanması bekleniyor.

BAL