Haber: Buğrahan Doğangil

Bölgesel Amatör Lig 6. Grup'ta hafta sonu oynanan kritik mücadelede Eskişehirspor bir başka Eskişehir temsilcisi Yunusemrespor'u 2-1 mağlup etti. Şampiyonluk adayı Eskişehirspor geriye düştüğü maçta Yunusemrespor'u zor da olsa yendi ve puanını 9'a yükseltmeyi başardı. Eskişehirspor bu sonuçla 3. haftayı averajla grubun zirvesinde tamamladı. Ancak Eskişehirspor yönetimi galibiyet gelse de maçın İstanbul bölgesi hakemi Onur Can Dolğun'un yönetiminden memnun değil.

WhatsApp Image 2023-10-30 at 11.40.57 (1)

Eskişehirspor yönetimi maçı naklen aktaran ES TV'den, maçtan sonra tekrar izledikleri görüntülerde iki pozisyonda orta hakemin yanlış karar vermesinden oldukça rahatsız. Biri gol olan diğeri ise %99'luk gol pozisyonu olan iki girişimin hakem tarafından yanlış ofsayt kararı ile kesildiğini dile getiren Eskişehirspor yönetimi bu durumdan rahatsızlığını da net şekilde ortaya koydu.

WhatsApp Image 2023-10-30 at 11.40.57

Bu maçtaki kritik hakem hatalarının ilerleyen haftalarda tekrarlanmaması adına bu açıklamayı yapma zorunluğu hisseden Eskişehirspor yönetimi hakemlerden sağduyulu yönetim bekliyor. Şampiyonluk yolunda hakem hatalarından canının yanmasını doğal olarak istemeyen Eskişehirspor 2 net gol pozisyonunun ofsayt ile kesilmesi dışında hakemin genel yönetiminden de memnun olmadığını dile getirdi.