ESOGÜ Rektörlüğü’nün, vefat eden önceki dönem rektörlerinden, Mühendislik-Mimarlık Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü emekli öğretim üyesi Prof. Dr. Erdoğan Fıratlı için düzenlediği tören, ESOGÜ Kongre ve Kültür Merkezi Prof. Dr. Necat A. Akgün Konferans Salonu’nda gerçekleşti.

Törende Prof. Dr. Erdoğan Fıratlı’nın öğrencileri adına konuşan Mühendislik-Mimarlık Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü öğretim üyesi Prof. Dr. Zekeriya Altaç, Prof. Dr. Fıratlı’nın hem bölümüne hem de üniversitesine gerek eğitim-öğretim gerekse akademisyenlik anlamında çok ciddi katkılarda bulunduğunu kaydetti. ESOGÜ önceki dönem Rektörlerinden Prof. Dr. Fazıl Tekin, Prof. Dr. Fıratlı’nın ciddi, düzgün, dürüst, ilkeli, sevecen, insanlara saygılı, çalışanlarına karşı her zaman nazik bir insan olduğunu ve kendisinden örnek aldıkları pek çok hususun olduğunu söyledi. Prof. Dr. Fıratlı ile üniversitenin gelişmesi için çok güzel mesailer yaptıklarını dile getiren Prof. Dr. Tekin, ESOGÜ’ye bugüne kadar emeği geçen her kademedeki çalışana teşekkür etti. ESOGÜ önceki dönem Rektörlerinden Prof. Dr. Hasan Gönen, Prof. Dr. Fıratlı ve diğer geçmiş yöneticilerin üniversitenin kuruluşundaki sıkıntılı dönemlerde yaptıkları çok değerli çalışmalar ve hizmetlerle ESOGÜ’nün bugünkü durumuna ulaşmasına katkı sağladıklarını belirtti ve üniversiteye emeği geçen herkese teşekkür etti.

Rektör Kamil Çolak törende konuşma yaptı

ESOGÜ Rektörü Prof. Dr. Kamil Çolak yeni kurulan bir üniversiteyi geliştirmenin kolay olmadığını belirterek, Prof. Dr. Fıratlı’nın üniversitenin yeni kurulduğu yıllardaki yöneticilerden biri olarak ESOGÜ’yü geliştirdiğini ve kalkındırdığını, kendilerinin de sonraki dönem yöneticileri olarak onlardan aldıkları terbiye ile üniversitedeki huzur ortamını ön planda tutarak görevlerini yaptıklarını kaydetti. Prof. Dr. Fıratlı’nın hem Makine Mühendisliği alanına bilimsel anlamda çok şeyler kattığını hem de idareciği ile yükseköğretim camiasına değerli katkıları olduğunu, bundan dolayı kendisine minnettar olduklarını dile getiren Prof. Dr. Kamil Çolak, Prof. Dr. Erdoğan Fıratlı’ya Allah’tan rahmet dilerken; ailesi, sevenleri ve ESOGÜ camiasına başsağlığı dileklerini sundu. Tören Prof. Dr. Erdoğan Fıratlı’nın oğlu Mehmet Akif Fıratlı’nın konuşması ile sona erdi. Fıratlı törene katılan herkese teşekkür etti.
Törene ESOGÜ Yönetimi’nin yanı sıra Eskişehir Vali Vekili Okan Leblebicier, Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Ahmet İlker, Eskişehir Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Adnan Özcan, Mudanya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hasan Tosun, öğretim üyeleri, Prof. Dr. Erdoğan Fıratlı’nın yakınları ve sevenleri katıldı.