İYİ Parti Genel Merkezinde Milletvekili Aday Adaylığı başvuruları devam ederken, Eskişehir Milletvekili Aday Adayı Ramazan Gültekin'de resmi  başvurusunu yaptı.

Gültekin, başvuru sonrası genel merkezdeki ziyaretlerini gerçekleştirdi. Ülke adına parti tabanından gelen emek vermiş, elini taşın altına koymuş aday adayların karşılık bulacağını belirten İYİ Parti Eskişehir Milletvekili Aday Adayı Ramazan Gültekin, tüm adaylara başarılar diledi.

Gültekin, önceki dönem İYİ Parti Odunpazarı ilçe başkanlığı görevini yürütmüştü.

Ramazan Gültekin Kimdir?

Ramazan Gültekin, 1962 Yılında Eskişehir'in Mihalıççık ilçesi, Yukarıiğdeağacı Köyünde doğdu. 1987 Yılında Beylikova'nın ilçe olması ile köy bu ilçeye bağlandı.

Gültekin, İlkokulu köyünde okudu ve Devlet Parasız Yatılı Öğretmen Okulları Sınavını kazandı. Eskişehir Hamidiyedeki Yunusemre Öğretmen Okulunda 6 yıl eğitim görerek orta ve lise tahsilini tamamladı. Devamında Anadolu Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisadi Bölümünden mezun oldu. Askere alınıncaya kadar 1984-1985 yılları arasında İstanbul Davutpaşadaki Orpaş firmasında 8 ay Muhasebe Şefi olarak çalıştı.

Komando Asteğmen olarak askerlik görevini Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetinde ifa etti. Türkiye Lokomotif ve Motor Sanayi Genel Müdürlüğünün (Şimdiki adı TÜRASAŞ Genel Müdürlüğü) 1986 yılında açtığı Müfettiş Yardımcılığı imtihanını kazanarak bu Kurumda göreve başladı. Adı geçen Kurumda 12 yıl Müfettiş, 4 yıl Mali İşler Daire Başkanı, 8 yıl Satınalma İkmal Daire Başkanı ve İhale Komisyonu Başkanı, 1 yıl Üretim Planlama ve Kontrol Daire Başkanı olarak görev yaptı

Ramazan Gültekin, Genel Müdür Müşavirliği görevini yürütürken 2017 yılında kendi isteğiyle emekli oldu. Aynı yıl Eskişehir'de İYİ Parti kurucuları arasında yer aldı ve Eskişehir Kurucu İl Yönetim Kurulu Üyesi oldu. İYİ Parti Eskişehir İl Yönetim Kurulu Üyesi iken 11 Şubat 2018 günü yapılan 1. Olağan Kongrede Odunpazarı İlçe Başkanlığına aday oldu ve Başkan seçildi.

24 Haziran 2018 tarihinde yapılan Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Genel Seçimlerinde İYİ Parti Odunpazarı İlçe Başkanı olarak görev yaptı. 24 Haziran Seçiminde İYİ Parti Eskişehir Teşkilatı olarak Türkiye ortalaması üstünde oy almak suretiyle milletvekili çıkarma başarısı elde edildi. Parti'nin kuruluşundan 15 Ocak 2023 tarihine kadar sürekli İYİ Parti Eskişehir Üst Kurul Delegeliği görevini yürüttü.

Ramazan Gültekin, evli ve 1 çocuk babasıdır.