İftar yemeği sonrası ilk olarak İYİ Parti Eskişehir İl Başkanı Emine Edizgil konuşma yaptı. Edizgil, "Birlikte başaracağız, birlikte kazanacağız" dedi. 

İYİ Parti Eskişehir Milletvekili Aday Adayı Nebi Hatipoğlu, konuşmasında Eskişehir'de doğup büyüdüğünü ve Eskişehir'de yaşamak istediğini dile getirdi.

Hatipoğlu, "Eskişehir’de ticaret yaptım fabrikalar kurdum Eskişehirspor’da, Sanayi Odası’nda ve birçok sivil toplum kuruluşunda hizmet ettim. Eskişehir’de 10 binlerce hemşehrime iş ve  aş sağladım. Yaptığım her işi ciddiyetle yaptım her işin en iyisini yapmaya çalıştım. Allah nasip etti, her işin üstesinden başarıyla geldim. Şehrimizin en büyük markası Eskişehirspor’a başkan oldum ve
17 yıl aradan sonra şampiyon yaptım. Kendi firmamı da vergi ve ihracat şampiyonu yaptım" dedi.

"Bugünde doğduğum büyüdüğüm ekmeğini yediğim Türkiye’nin gözbebeği Eskişehir’imizi, sanayide, sağlıkta, tarımda, ulaşımda kültür ve sanatta şampiyon yapmak için ilkelerini benimsediğim kendime yakın gördüğüm İYİ Parti’de sizin vekiliniz olmaya karar verdim" diyen Hatipoğlu, "İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener beni sizlere emanet etti" ifadelerini kullandı

Hatipoğlu konuşmasının devamında şu sözlere yer verdi;

"Siz değerli hemşehrilerimin desteğinizi ve vekaletini alıp Gazi Meclisimize giderek Eskişehir için çalışmak, memleketime siz hemşehrilerime hizmet etmek, şehrimize kalıcı eserler bırakmak tek isteğim ve temennimdir. Birçok arkadaşım, ‘Dostum ya senin siyasette ne işin var, seni yıpratırlar’ diyor. ‘Her türlü imkanın var rahatsın dünyayı gez dolaş tatil yap keyfine bak’ diyor. Fakat ben şehrimizin ve ülkemizin zor durumda olduğunu görüyorum.

Siz hemşerilerimin aydınlık günlere ulaşması gelecek nesillerimize evlatlarımıza torunlarımıza hak ettiği yaşanabilir çağdaş demokrat laik bir şehir ve ülke bırakmak için elimi değil vücudumu taşın altına sokuyorum. Sizlere buradan söz veriyorum. Eğer vekiliniz olarak Gazi Meclis’e gidersem, vekil olduğum sürece Eskişehir’de aç açıkta kimseyi bırakmayacağım. Esnafımız sanayicim için var gücümle çalışıp tüm imkanlara kavuşmalarına ön ayak olacağım. Çiftçimizin tüm sorunlarına eğilip onların Meclis’teki savunucusu olacağım Buradan tüm cefakar taraftarımıza söz veriyorum Eskişehirspor’u Süper Lig’e tekrar çıkaracağım. Siz değerli hemşerilerimin dertleriyle dertlenip mutlu günlerinde yanında olacağım. Eskişehir’in insanı sizlerin bir evladı olarak her zaman yanınızda olacağım. Kendimi size, sizi Allah’a emanet ediyorum"