Halk TV ekranlarında yayınlanan canlı yayına katılmak üzere İstanbul’a giden Ünlüce, program sonrası İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ile buluşarak seçim süreci ile ilgili görüş alışverişinde bulundu. Görüşme sonrası ikilinin sosyal medya hesaplarından bir video paylaşıldı.

İmamoğlu’na desteği için teşekkür eden Ayşe Ünlüce “Televizyon çekimi için geldiğim İstanbul’da Ekrem Başkanımızı görmeden dönmek istemedim. Kendisine Hocamızın selamlarını, Eskişehirli hemşehrilerimin de sevgilerini getirdim. Ben çıktığım bu güzel yolculukta tüm başkanlarımıza teşekkür ediyorum. Özellikle Ekrem Başkanımız ilk günden beri bu desteğini çok fazla hissettirdi. Seçimlerden sonra da umarım 11 büyükşehir demeyiz, 15-20 büyükşehirle çalışmaya devam ederiz” dedi.

Paylaşımda Ayşe Ünlüce’nin Eskişehir’de çok başarılı olacağına inandığını belirten İmamoğlu ise “Eskişehir gerçek anlamda gıptayla baktığım bir şehircilik örneği. Belki de Türkiye Cumhuriyeti tarihinin en güçlü şehircilik hamlelerinden birinin oluştuğu bir kentin insanlarını selamlamak benim adıma büyük bir mutluluk” dedi. 31 Mart sonrasında Yılmaz Büyükerşen tecrübesinden İstanbul olarak da faydalanmak istediklerini ifade eden İmamoğlu sözlerine şöyle devam etti: “Yılmaz Hocamızı çok seviyoruz. Kendisi elbette Ayşe Başkanımızın bu süreçte yanında duracak ama en az Ayşe Başkanımız kadar biz İstanbul olarak kendisini yormak niyetindeyiz. Muhtemelen benim gibi başka şehirler de Yılmaz Hocamızın rehberliğine talip olacak” dedi. Ayşe Ünlüce’nin çıktığı bu yolculuğun çok özel olduğuna değinen İmamoğlu “Ayşe Başkanımızın Yılmaz Hocamızla bir arada çalışan ve deneyim kazandığı ortam ve Eskişehir’e değer katan prensipli çalışmasını şimdi belediye başkanı olarak Eskişehir’e sunacak. Ben bir başka şansı daha olacağını düşünüyorum kendisinin. O da Çok sevdiğim ve yine saygı duyduğum Odunpazarı Belediye Başkanımız Kazım Kurt ve Tepebaşı Belediye Başkanımız Ahmet Ataç başkanlarımızın da bütün dostluklarıyla, bütün yoldaşlığıyla birlikte sürece katkı sunacağı güzel bir yolculuk söz konusu, bunu uzaktan görebiliyorum. Başkanlarımızın yüzünde birbirine sahiplenme ve takım olma ruhu var. Tüm bu duygularla Ayşe Başkanımızın yolu açık olsun. Biz neyimiz varsa kendisinin yanındayız, eminim ki kendisi de tüm deneyimleriyle yanımızda olacaktır. Türkiye’nin bir kadın belediye başkanı daha kazanmasını yürekten istiyorum” dedi.

Paylaşılan video sosyal medyada yüzbinlerce kişiye ulaşırken, ziyaret çektirilen hatıra fotoğrafı ile sona erdi.