Gelişen teknoloji'nin ve özellikle yapay zeka motorlarının kullanımının son 1 yıl içerisinde hızla arttığı dönemi yaşıyoruz. Bu yeni teknoloji, hem iş dünyasında hem de eğlence sektöründe yepyeni bir çığır açtı.

Türkiye’deki Şehirlerin Yeni İsimleri

Yapay zekanın yeteneklerini keşfetmeye meraklı bir sosyal medya kullanıcısı, ilginç bir deney yapmaya karar verdi. Bu kullanıcı, yapay zeka motoruna Türkiye'deki şehirlere yeni isimler önerme görevi verdi.

Yapay Zeka, Ankara’ya ‘Atatürk’ diyor

Deneyin sonuçları, sosyal medya paylaşımları arasında dikkat çekti. Yapay zeka motoru tarafından İstanbul 'İstarmoni', Ankara 'Atatürk' olarak yeniden isimlendirildi.

Isparta’nın Yeni İsmi ‘Barida’

Ancak yapay zekanın önerdiği en ilginç isim değişikliklerinden biri şüphesiz Isparta oldu. Yapay zeka, Isparta'yı 'Barida' olarak yeniden isimlendirdi.

Yapay Zeka Motorunun Şehir İsimleri Viral Oldu

Sosyal medyada hızla yayılan bu ilginç yapay zeka deneyi, kısa sürede viral hale geldi. Binlerce yorum ve beğeni alan bu paylaşım, kullanıcıların büyük ilgisini çekti ve yapay zekanın önerdiği yeni şehir isimleri hakkında çeşitli tartışmaların başlamasına neden oldu.