Haber: Buğrahan Doğangil

Bölgesel Amatör Lig 6. Grup'ta yer alan 3 Eskişehir temsilcisinden biri olan Yunusemrespor birkaç gündür kaosa teslim olmuş durumda. Yeni sezon öncesinde ekonomik problemler yaşayan Yunusemrespor bu krizi ilk hafta mücadelesine çok kısa bir süre önce çözmüş ve lige katılma kararı almıştı.

Eskişehir Yunusemrespor BAL'da 3 hafta sonunda 3 puan elde etmeyi başardı. Yunusemrespor'un ligin 3. haftasında Eskişehirspor karşısındaki iyi oyunu ve 2-1 maçı kaybetmesine rağmen ciddi mücadele ortaya koyması gündem olmuştu. Fakat Yunusemrespor 4. haftada oynanacak 1926 Polatlı maçı öncesinde bir kez daha ligden çekilme tehlikesi ile karşı karşıya geldi.

Yunusemrespor futbolcuları dün aldıkları karar ile alacakları ödenmeden 1926 Polatlıspor maçına çıkmama kararı aldı. Bunun üzerine başta Eskişehirspor yönetimi ve Eskişehirspor taraftarları Yunusemrespor'u 1926 Polatlı maçına çıkmayacakları için ağır eleştiri bombardımanına tuttu. Şampiyonluğa oynayan Es Es büyük eforla Yunusemrespor'u mağlup etti. Bu hafta sonu ise en ciddi rakiplerinden 1926 Polatlı'nın maç yapmadan Yunusemrespor'u mağlup edecek olması Es Es'in tepkisini çekti.

Tüm bu yaşananlar neticesinde gece saatlerinde Yunusemresporlu futbolcular ikna edildi ve bugün oynanacak 1926 Polatlı maçına çıkma kararı aldılar. Fakat bu karar sabah saatlerinde de çok tartışıldı ve Yunusemrespor kafilesi sabah 11.45 civaerında ancak Polatlı deplasman yolculuğuna çıktı. Maça son anda yetişen ve büyük zorluklarla bir arada tutunan Yunusemrespor 1926 Polatlı depslasmanında pek varlık gösteremedi ve sahadan 5-2 mağlup ayrıldı.