Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Odunpazarı İlçe Başkanlığı tarafından gerçekleştirilen Alan Çalışmasına katıldı. CHP Odunpazarı İlçe Başkanı Rahmi Çınar, ilçe yöneticileri ve parti üyelerinin de yer aldığı alan çalışmasında Başkan Kurt ve Çınar, son olarak Dikilitaş Mahallesi Asarcıklı Caddesi’nde bulunan esnaf ve vatandaşlarla bir araya geldi. Asarcıklı Caddesi üzerinde bulunan market, restoran, züccaciye, işyerleri ve iş hanlarını gezdi. Başkan Kurt, esnafın derdini ve çözüm önerilerini dinleyerek notlar aldı. Başkan Kurt ve Çınar, kiminle konuşursa konuşsun esnafın da vatandaşın da ortak sorunu; ekonomik kriz, hayat pahalılığı, temel tüketim malları fiyatlarının yüksekliği ve işsizlik oldu.

“HÜKÜMET SOSYAL DEVLET OLMANIN GEREĞİNİ YAPMALI”

Asarcıklı Caddesi üzerinde bulunan Türkiye Tarım Kredi Kooperatifi’ne bağlı marketi de gezen Başkan Kurt, fiyatları inceledi, markette alış veriş yapan vatandaşlarla sohbet etti. Fiyatların diğer marketlerle aynı olduğuna dikkat çeken Başkan Kurt, “Haberlerde Türkiye Tarım Kredi Kooperatifi Marketlerinde indirim olduğu söyleniyor, listeler açıklanıyor. Fiyatların diğer marketlerden bir farkı yok. Alışveriş yapan vatandaşlarımız da benzer şeyler söyledi. İnsanlar geçinemiyor, hükümet artık sosyal devlet olmanın gereğini yapmalı” dedi. 

Başkan Kurt, esnafı ziyaret ettiği sırada önünde sıra olan bir helvacı, Başkan Kurt’a helva ikam etti. Başkan Kurt ise teşekkür ederek, kendisine ikram edilen helvayı vatandaşlarla paylaştı. 

Başkan Kurt’un konuştuğu tüm esnafın derdi, fiyatların yüksekliği nedeniyle satışların düşüklüğü oldu. Esnafla konuşan Başkan Kurt, “Türkiye 20 yıldır düzgün yönetilmiyor. Ülkemizin politik ve ekonomik durumu ortada. Aylardır esnaf ve vatandaşlarımızla buluşuyoruz. Herkesin ortak sorunu hayat pahalılığı oldu. Bu ülkeye düzgün bir ekonomi gerekiyor. Bu ülkeyi yönetemeyenler yüzünden geldiğimiz durum ortada. Ekonominin düzelmesi gerekiyor. Esnafı, işçisi, emekçisi toplumun tüm kesimi şikayetçi. Artık, bir şeylerin değişmesi gerekiyor. Vatandaşımız, gereken cevabı sandıkta vermeli” diye konuştu.