Haber: Buğrahan Doğangil

Eskişehir'in tanınan  iş insanlarından olan ve Eskişehir Madencilik Kümesi Başkanlığı görevini yürüten Metin Çekiç "Odunpazarı için ben de varım!" dedi. Metin Çekiç daha önce AK Parti'den Odunpazarı Belediye Başkan aday adayı olacağını duyurmuştu. Çekiç, bugün saat 12.30'da AK Parti İl Binası'nda düzenlenen toplantı ile Odunpazarı Belediye Başkan aday adayı olduğunu resmen ilan etti.

Aynı zamanda AK Parti'nin bir önceki dönem Eskişehir İl Başkan Yardımcısı olan Metin Çekiç, partisini Odunpazarı'nda temsil etmek ve Odunpazarı halkına hizmet etmek için aday olma isteğine vurgu yaparak aday adaylığını açıkladı.

Metin Çekiç Kimdir?

1963, Emirdağ doğumlu Metin Çekiç lise eğitimini Eskişehir'de aldıktan sonra İstanbul Teknik Üniversitesi İnşaat Fakültesi'nde öğrenim gördü. Ayrıca yabancı dil eğitimi için İngiltere'de 2 yıl kalan Metin Çekiç daha sonra Eskişehir'e dönerek TUSAŞ için çalıştı. Bu görevin ardından aile şirketinin başına geçen Metin Çekiç, mermer ve maden sektöründe faaliyet gösteren şirketin başında bulunuyor. Aynı zamanda birçok sivil toplum kuruluşunda aktif olarak yer alan Metin Çekiç geçtiğimiz dönemde AK Parti İl Başkan Yardımcılığı da yapmıştı.

IMG_4106

Metin Çekiç; "Odunpazarı'nda hedefimiz sürdürülebilir belediyecilik"

Odunpazarı Belediye Başkan aday adayı Metin Çekiç, resmi başvuru esnasında yaptığı açıklamalarında "sürdürülebilir belediyecilik" anlayışına vurgu yaptı. Çekiç;

"Eskişehir ve özellikle Odunpazarı halkı belediyecilik olarak çok daha iyi hizmet almayı hak ediyor. Benim bu şehirde yaptığım gözlemler 22 yıldır iktidarda olan AK Parti'nin artık Eskişehir belediyeciliğinde ciddi söz sahibi olması gerektiğini gösteriyor. Odunpazarı için benim birçok projem var ve bu projelerin devamı da gelecek. Benim belediyecilik anlayışım sürdürülebilirlik ilkesine dayanıyor. Şeffaf, katılımcı, bütün STK’ları bir araya toplayan, toplumun sosyal refahını artıracak sosyal belediyecilik anlayışı benim ana ilkem ve tüm projelerimi bu ilke doğrultusunda Odunpazarı'nda uygulamak istiyorum." dedi.