Geçtiğimiz yıl Eylül ayında Çamlıca Mahallesi Yeşilyuva Sokak’taki Kemal Selçuk Ö.’ye ait evde meydana gelen olayda, 40 yaşındaki Murat Dal vücudunun çeşitli yerlerinden aldığı silah ve bıçak darbeleri sonucu yaralandı. Olay yerine gelen 112 Acil Servis ekiplerince Murat Dal’ın olay yerinde hayatını kaybettiği tespit edildi. Olayın ardından Deniz Ö. ile Kemal Selçuk Ö. gözaltına alındı. Şüpheli abla kardeş, çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı.
Eskişehir 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davanın karar duruşmasında son sözleri sorulan sanık Deniz Ö., "Keşke hiç tanışmamış olsaydık. Olayın böyle sonuçlanmasından dolayı çok pişmanım. Beni öldürmeye geldi. Canımı, malımı, ırzımı ve ailemi tehdit eden maktuldür. Ben ölebilirdim. Keşke ben ölseydim de buralarda olmasaydım" dedi.

Tutuklu sanık Kemal Ö. ise savunmasında, olayla ilgisinin bulunmadığını iddia ederek, tahliyesini ve beraatini talep etti.

Mahkeme heyeti, sanık Deniz Özdengül'ü "kasten öldürme" suçundan iyi hal ve haksız tahrik indirimiyle 10 yıl 10 ay, "ruhsatsız silah bulundurma" suçundan 1 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırdı. Sanık Kemal Selçuk Ö. hakkında aynı suçlardan "suçun sanık tarafından işlendiğinin sabit olmadığı" gerekçesiyle beraat kararı verildi.