Özkarayanık, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kadına şiddetin, ayrımcılığın, eşitsizliğin gölgesinde kutladığını ifade ederek, “Bugün, yerel yönetimlerin kadınlara ne kadar ihtiyacı olduğunu bir kere daha görüyoruz. Tepebaşı’nı en iyi şekilde yönetmenin yolunun, kadın-erkek bir arada olmaktan geçtiğini, karar verici mekanizmalarda çeşitliliğin artmasının, verimliliği ve kararların başarısını artırdığını biliyor, kadınların, kurucu unsur olmadığı bir yerde demokratik bir yönetim anlayışı olamayacağını açık bir şekilde görüyor, kadın-erkek yan yana, omuz omuza çalışacağımız ve başaracağımız, kadın dostu bir Tepebaşı için geliyoruz. Bu vesile ile kadına şiddetin son bulduğu, toplumsal yaşamın her alanında fırsat eşitliğinin hakim olduğu bir Türkiye hedefi ile 8 Mart Dünya Kadınlar Gününüzü yürekten kutluyorum.” Şeklinde konuştu.
Özkarayanık: Yerel yönetimlerin kadınlara çok ihtiyacı var
DEVA Partisi Tepebaşı Belediye Başkan Adayı Mustafa Özkarayanık, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü dolayısıyla karanfil dağıttı.
Trend Haberler
![Tarihi eser bulmak için iş makinesiyle kaçak kazı yapan 10 şüpheli suçüstü yakalandı](https://eskisehirhaber26com.teimg.com/crop/250x150/eskisehirhaber26-com/uploads/2024/07/tarihi-eser-bulmak-icin-is-makinesiyle-kacak-kazi-yapan-10-supheli-sucustu-yakalandi.jpg)
Tarihi eser bulmak için iş makinesiyle kaçak kazı yapan 10 şüpheli suçüstü yakalandı
![Seyitgazi ilçesinde sel felaketi](https://eskisehirhaber26com.teimg.com/crop/250x150/eskisehirhaber26-com/uploads/2024/07/seyitgazi-ilcesinde-sel-felaketi.jpg)
Seyitgazi ilçesinde sel felaketi
![Eskişehir’de gök gürültü sağanak yağış uyarısı](https://eskisehirhaber26com.teimg.com/crop/250x150/eskisehirhaber26-com/uploads/2024/07/eskisehirde-gok-gurultu-saganak-yagis-uyarisi.webp)
Eskişehir’de gök gürültü sağanak yağış uyarısı
![Değişen tüketici alışkanlıkları küçük esnafı etkiledi](https://eskisehirhaber26com.teimg.com/crop/250x150/eskisehirhaber26-com/uploads/2024/07/degisen-tuketici-aliskanliklari-kucuk-esnafi-etkiledi.jpg)
Değişen tüketici alışkanlıkları küçük esnafı etkiledi
![Liseli öğrenciler eğitimlerde gösterilmesi amacıyla motor prototipleri yaptı](https://eskisehirhaber26com.teimg.com/crop/250x150/eskisehirhaber26-com/uploads/2024/07/liseli-ogrenciler-egitimlerde-gosterilmesi-amaciyla-motor-prototipleri-yapti.jpg)
Liseli öğrenciler eğitimlerde gösterilmesi amacıyla motor prototipleri yaptı