Başkan Sayın, yaklaşan yerel seçimlerle ilgili önemli değerlendirmelerde bulundu. Gelecek Partisi'nin yerel seçimlerde izleyeceği yolu ve merak edilen tüm soruları yanıtlayan Başkan Sayın,  yaptığı iddialı konuşmada her partiye ittifak kapılarının açık olduğunu ifade ederek şunları söyledi:" Yerel seçimler yaklaşıyor. Bizim çalışmalarımız da hızlanıyor. Eskişehir'de, yerel seçimlerde eğer bir ittifak olacaksa aday profiline bakıp, hangi partiden kimin adayı olduğuna netleşince ona göre karar verme taraftarıyım. Buna AK Parti'de dahil. Evet AK Parti'yi çok eleştirdik, yanlış olan yönlerini söyledik fakat Eskişehir'de AK Parti ile ittifak olabilir mi, tabii ki olabilir. Çünkü yerelin ülke gündemini değiştirebileceğini ve yön verebileceğini çok inanmıyorum. O yüzden de şehrin selameti için birliktelik yapılabilir.

"İTTİFAK OLDUĞU ZAMAN HANGİ ADAY İYİYSE ONU DESTEKLERİZ"

Genelde çok iyi çalışmalarımız var ve bu çalışmalarımızı hız kesmeden devam ediyoruz. Daha tam anlamıyla yasal süreç başlamadığı için biz adaylarımızı ve planlarımızı  açıklamıyoruz. Bildiğiniz üzere Saadet Partisi ile bir grup kurduk. İlkesel karar alındı. Bizim aday çıkardığımız yerde Saadet Partisi aday çıkartmayacak, Saadet Partisi'nin aday çıkarttığı yerde Gelecek Partisi aday çıkartmayacak. Kesin konuşmak için önce adayları tam anlamıyla belirlemek gerekiyor. Hiçbir zaman illa bizim adayımız olsun diye diretmeyiz ancak o partinin aday profili, bizim aday profilimizden iyiyse adaylarımızla da konuşup onların onayıyla başka bir aday desteklenebilir ya da kendi adayımız üzerinden bize destek çıkmalarını bekleyebiliriz.

"HER ŞEY ESKİŞEHİR İÇİN"

 Biz bu oluşumu Saadet Partisi ile başlattık fakat diğer partiler de buna katılmak isterse bizim kapımız tüm partilere açık. Tabii ki bizim önceliğimiz altılı masa olacak. İlerleyen zamanlarda zaten ittifak olacaksa nasıl olacağı,  adayların kim olacağını kamuoyu duyacak. Partiler ile neler anlaşacağımız, ne konuşacağımız şu an çok net değil. İttifak partileri ile istişareler sonucunda birleşeceğimiz bir aday olduğu zaman aday profiline bağlı olarak farklı gelişmeler sağlanabilir. Dediğimiz gibi, bizim her partiye kapımız açık. Eskişehir için var gücümüzle çalıştık, çalışmaya da devam edeceğiz" dedi.