Anadolu kültürünü moda dünyasına taşıyan Türk moda tarihinin öncü isimlerinden Dilek Hanif, modern dokunuşlarıyla Sivrihisar sarkasını buluşturarak İstanbul Atatürk Kültür Merkezi'nde düzenlenen sergiye damgasını vurdu. Türk moda tarihine altın harflerle adını yazdıran moda tasarımcısı Dilek Hanif, Anadolu'nun zengin kültürünü moda dünyasına taşıma misyonunu başarıyla sürdürüyor.

NTV ekranlarında yayınlanan ‘Halkın Sanatı’ isimli programda Sivrihisar'ın geleneksel kıyafeti Sarkaya odaklanan çekimleriyle dikkat çeken Hanif, şimdi de bu muazzam el sanatını günümüz modasına uyarlayarak İstanbul'da bir sergi düzenledi. Hanif, sunuculuğunu yaptığı tv programı ile aynı ismi taşıyan ‘Halkın Sanatı’ adlı sergisini İstanbul Atatürk Kültür Merkezi'nde Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy'un katılımlarıyla açtı.

AW077013_04

Sivrihisar sarkasının benzersiz işçiliğini modern modanın dokusuyla buluşturan Dilek Hanif, sandık altlarında kalmış el emeği göz nuru eserleri gün yüzüne çıkararak unutulmaya yüz tutmuş el sanatlarına yeni bir soluk getiriyor. ‘Halkın Sanatı’ sergisi, moda dünyası tarafından yoğun ilgili ile karşılanıyor.