adscode
adscode
adscode
adscode
  • BIST 100 0,57% 102.715
  • Dolar -0,42 5,27
  • Euro -0,59 5,93
  • Altın 0,69 223,07
adscode
adscode
Günay, Mahmudiye'de sertifika törenine katıldı

Günay, Mahmudiye'de sertifika törenine katıldı

AK Parti Eskişehir Milletvekili Prof. Dr. Emine Nur Günay, Mahmudiye Atlı Terapi Merkezi’nde düzenlenen sertifika törenine katıldı.


  • Facebookta Paylaş

Prof. Dr. Günay törende, "Eskişehir Türk Dünyası Kültür Başkenti Ajansınca desteklenen “Mahmudiye Atlı Terapi Merkezi “ de bu kapsamda ülkemizde ilk faaliyete geçen merkezlerden birisi. Sayın Bakanımız Eskişehir Milletvekili Prof. Dr. Nabi Avcı beyin destekleriyle tamamlanan Mahmudiye Atlı Terapi merkezi 2016 yılında pilot uygulamalar ile çalışmalarına başlamıştır. 2500 yılık bir yöntem olan ve atla tedavi olarak bilinen "hipoterapi’’ belirli hasta gruplarında fonksiyonel açıdan iyileşme ve gelişme sağlamak amacıyla ana tedaviyi destekleyici olarak atın hareketlerinden yararlanan bir tedavi yöntemi olup dünyanın birçok gelişmiş ülkesinde uygulanmaktadır. Bugün bu merkezimizde ilk defa Sağlık Bakanlığı bünyesinde atla terapinin hangi hastalıklarda ve hasta gruplarında uygulanabileceğine karar veren sağlık lisansiyerleri; Fizik Tedavi Uzmanları, Tıp Doktorları, Fizyoterapistler, Psikologlar, Psikiyatristler, Hemşireler vb. meslek gruplarında görev yapan sağlık çalışanları eğitim aldılar ve burada sertifikalarını alıyorlar. Kendilerini tebrik ediyorum. BEBKA destek programı kapsamında İl Sağlık Müdürlüğü ve Esk. Osmangazi Üniversitesi’ne de bu çalışmalarından dolayı teşekkür ediyorum."

ESKİŞEHİR SAĞLIK ÜSSÜ OLACAK

Prof. Dr. Günay konuşmasına, ‘’Doğaya dönmek, öze dönmek bu olsa gerek. Eskişehir sağlık üssü, turizm üssü olacak diyoruz. Yenilikçi bakış açısıyla oluşturulmuş bu merkez Eskişehir için çok değerli. Türkiye’de 2. Olan bu tesis yine Eskişehir’e yakışır bir örnek oluşturuyor.’’ Şeklinde devam etti.

  • 1

Henüz yorum yok, ilk yorumu yapın, tartışmayı başlatın